Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > “Mehmetçiğe destek görevimiz”
“Mehmetçiğe destek görevimiz”

“Mehmetçiğe destek görevimiz”

12.03.2018 09:11 12 14 16 18 yazdır
CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Muhammet Rıza Yalçınkaya, İstiklal Marşımızın kabulünün 97’nci yıldönümü ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Muhammet Rıza Yalçınkaya, “Bugün bizlere düşen en önemli görev, kahraman Mehmetçiklerimize destek olmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyen korumak, bayrağımızı daima yüksekte tutarak vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkmaktır” dedi.

Yalçınkaya, İstiklal Marşımızın kabulünün 97’nci yıldönümü ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında zaferle taçlanmış Milli Mücadele tarihimizin destanı niteliğindeki İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından kabulünün 97’nci yılını gururla karşıladığımızı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle andığımızı belirten Yalçınkaya, şunları dile getirdi:

“’Korkma’ diye başlayan ve zafere giden yolun; büyük bir cesaret, azim ve kararlılık gerektirdiğini dost düşman herkese gösteren İstiklal Marşımız, Türk Milletinin kahramanlığını, vatan sevgisini, mücadeleciliğini, bağımsızlık ruhunu ve bayrak sevgisini en güzel şekilde yansıtan, halkımızın ortak ve gür sesidir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Marşımızın kabulü sırasında yapmış olduğu konuşmada özel olarak ‘Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; / Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal’ mısralarına önemle vurgu yapmış ve şiirin tamamında olmakla birlikte, özellikle bu mısralarda ayrı bir heyecan duyduğunu ifade etmiştir. Ulu Önder, ‘Benim milletten asla unutmamasını istediğim mısralar işte bunlardır’ diyerek özgürlük ve bağımsızlık sevdasının milletimizin ruhu olduğunu bir kez daha vurgulamıştır. 

Gerçekten de bizim için bayrak, özgürlük ve bağımsızlık son derece değerli, yoluna baş koyduğumuz en önemli değer ve kavramlarımızın başında gelmektedir. Türk birliğinin, kudret ve yeteneğinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi olan Türk Silahı Kuvvetlerimiz de bugün bu değerlerimizi sonsuza dek yaşatmak ve milletimizin huzuru ve refahını sağlamak için sınırlarımız içinde ve sınırlarımızın ötesinde terörle mücadeleyi etkin ve kararlı olarak sürdürmektedir. Bugün bizlere düşen en önemli görev, kahraman Mehmetçiklerimize destek olmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyen korumak, bayrağımızı daima yüksekte tutarak vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 97’nci yılında güzel vatanımızı bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve eserleri milletimiz var oldukça hep yaşatılacak olan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor, ülkemizi yükseltmek ve yüceltmek için birlik ve beraberliğimizin her zaman daimi olmasını diliyorum.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri