Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EKONOMİ > LEZZET VE KONFORUN YENİ ADRESİ Cafe’de Limon
LEZZET VE KONFORUN YENİ ADRESİ  Cafe’de Limon

LEZZET VE KONFORUN YENİ ADRESİ Cafe’de Limon

07.09.2018 17:08 12 14 16 18 yazdır
Bartın Valiliği’nin hemen arkasında bundan yaklaşık olarak 2 ay önce hizmete giren Cafe’de Limon, konforu ön plana çıkaran dekorasyonunun yanı sıra zengin menüsü, eşsiz tatları ve çocukları da düşünen donatılarıyla farklı bir renk yaratacağa benziyor.


ERDEM TABAKOĞLU

Bartın Valiliği’nin hemen arkasında bundan yaklaşık olarak 2 ay önce hizmete giren Cafe’de Limon, konforu ön plana çıkaran dekorasyonunun yanı sıra zengin menüsü, eşsiz tatları ve çocukları da düşünen donatılarıyla Bartın’da farklı bir renk yaratacağa benziyor.Çocuklu aileler düşünülmüş

Bartın’da artık özellikle çocuklu ailelerin gönül rahatlığı ile gidip çocukları farklı bir alanda eğlenirken, sohbet edip yemek yiyebilecekleri bir mekan var: Cafe’de Limon... Cafe’de Limon’un sahibi Songül Karataş, dün, mekanın tanıtımını yapmak amacıyla basın mensuplarına özel bir davet düzenledi. 
Gazetecilerle bol bol sohbet eden Karataş, işletmeyi tasarlarken özellikle çocuklu ailelerin Bartın’da yaşadıkları seçeneksizliği ve sıkıntıları gözönünde bulundurduklarını ve buna göre bir konsept belirlediklerini ifade eden Karataş, mekanın dekorasyonundan seçilen renklere kadar çocukların ön planda tutulduğunu söyledi. 
Kendisinin de çocuk gelişimi mezunu olduğunu kaydeden Karataş, çocukları öncelikli görmelerinde mesleğinin de etkili olduğunu söyledi. Geride kalan 2 aylık süreçte başta çocuklu aileler olmak üzere her kesimden güzel geri dönüşler aldıklarını ifade eden Songül Karataş, hizmet kalitesi ve eşsiz lezzetler ile sadece çocuklu değil, her kesimden müşterilere hizmet vermeyi hedeflediklerini anlattı.
Çocuk menüleri çok beğeniliyor


Karataş, menü seçiminde de oldukça titiz olduklarını ifade ederken, Cafe’de Limon’daki menüyü belirlerken insanlara ev yemeği tadını vermek istediklerini, bunun için de asla donmuş gıda ürünlerini kullanmadıklarını söyledi. Songül Karataş Çocuk Gelişimci olmasının menüde de kendini gösterdiğini ve çocuklara yönelik özel menü hazırlarken onların gelişimini olumsuz etkileyecek gıda maddelerini asla mutfağa sokmadıklarını anlattı. Gluten alerjisi olan çocuklar için de özel menüler hazırladıklarını ifade eden Karataş, tüm anne ve babaları çocukları ile birlikte gönül rahatlığıyla yemek yiyip vakit geçirebilecekleri mekana davet etti. 

Oyun alanı çocukları cezbediyor

 

Mekanın çocuklar açısından cazip olan bir diğer unsuru ise hiç kuşku yok ki, oyun alanı. Bu alanda büyük bir kısmı ahşap olan oyuncaklardan mini bir satranç alanına, küçük bir top havuzundan, zıp zıp toplaro kadar pek çok şey düşünülmüş. Galoş giyilerek girilebilen oyun alanında çizgi film düşkünü çocuklar için de bir televizyon sürekli çizgi film gösterilmiyor. 

Kütüphanesi de var

 

Her yaş gurubunun düşünülerek donatıların seçildiği mekanda okuma bilen çocuklar için çok sayıda hikaye kitabı ile romanın bulunduğu bir de kütüphane bulunuyor. İsteyen oyun oynuyor, isteyen kitap okuyor. Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri