Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > EĞİTİM > Kütüphane binası hızla yükseliyor
Kütüphane binası hızla yükseliyor

Kütüphane binası hızla yükseliyor

04.01.2018 16:21 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilen Kütüphane Binası İnşaatı’nın hızla yükseldiğini söyledi.


Bartın Üniversitesi’nin Kutlubeyyazıcılar yerleşkesinde inşa edilen Kütüphane Binası’nın 10 bin 600 metrekare arazi üzerinde Batı Karadeniz’in en büyük kütüphanesi olacağını belirten Milletvekili Tunç, konuya ilişkin açıklamasında şu bilgileri paylaştı:
“Geleneksel ve modern mimarinin yansıtılacağını bina, Selçuklu mimarisi ile göz kamaştıracak. Tamamlandığında araştırmacılara ve üniversite öğrencilerine ve akademisyenlere konforlu bir hizmetin sunulmasını sağlayacak olan kütüphane, 13 milyon 720 bin Türk Lirası’na malolacak. Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nde inşa edilen kütüphane binasında, genel koleksiyon, süreli yayınlar, danışma kaynakları, gazete, nadir eserler, kitap dışı materyal salonları ile tek kişilik ve grup çalışmalarının yapılabileceği odalar yer alacak. İnternet salonlarının da olacağı kütüphane binasında, toplantı odası, konferans salonu ve sergi alanı da bulanacak, ziyaretçilerin kültür ve eğitim çalışmalarında kullanılabileceği sinema salonuna da sahip olacak olan kütüphane Türkiye’de tek kütlede en geniş kullanım alanına sahip Üniversite kütüphanesi ünvanına sahip olacak.” Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri