Ecen Sigorta
17 Ağustos 2018 Cuma
Anasayfa > TURİZM > Küre Dağları Milli Parkı’na yatırım müjdesi
Küre Dağları Milli Parkı’na yatırım müjdesi

Küre Dağları Milli Parkı’na yatırım müjdesi

05.04.2018 11:57 12 14 16 18 yazdır
Küre Dağları Milli Parkı’nın Bartın Arıt beldesi içerisinde yer alan Turanlar Köyü-Zoni Yaylası-Karapınar Çayırı-Söğütlü Köyü tur güzergahı yolunun yapım ihalesinin 19 Nisan 2018'de yapılacak.


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Küre Dağları Milli Parkı’nın Bartın Arıt beldesi içerisinde yer alan Turanlar Köyü-Zoni Yaylası-Karapınar Çayırı-Söğütlü Köyü tur güzergahı yolunun yapım ihalesinin 19 Nisan 2018 tarihinde Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğünün Bartın’daki merkezinde gerçekleştirileceğini açıkladı.
Konuya ilişkin yazılı açıklamasında, Bartın’ın deniz, tarih ve kültür turizminin yanısıra doğa ve milli park turizmi açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Milletvekili Tunç,  Avrupa’nın Panparks üyesi 13 milli parkından biri olan ve Türkiye’nin de Panparks üyesi tek milli parkı olan Küre Dağları Milli Parkının yüzde 52’lik bölümünün Bartın ili sınırlarında yer aldığını anımsattı. Tunç, Bartın turizminin gelişmesi açısından Milli Park yatırımlarına önem verdiklerini kaydetti.

Bu güne kadar, Küre Dağları Milli Parkı için ziyaretçi merkezleri, yürüyüş yolları ve giriş kapıları ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Arıt beldesinde bulunan Turanlar Köyü-Zoni Yaylası-Karapınar Çayırı-Söğütlü Köyü tur güzergahı yolunun yapım ihalesinin 19 Nisan 2018 tarihinde Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğünün Bartın’daki merkezinde yapılacağını ifade etti.

Yılmaz Tunç, ihale sürecinin kesinleşmesinden itibaren 5 aylık süre içerisinde Turanlar Köyü’nden Zoni Yaylası’na kadar devam eden yolun yapımının gerçekleştirileceğini de dile getirdiği açıklamasında, “Zoni Yaylası Karapınar Çayırı’nda günübirlik mesire alanları, yürüyüş yolları, kamelyalar, yağmur barınakları gibi imalatlar yapılarak gelecek olan turistlerin burada günlerini daha rahat geçirebilmelerini sağlayacak bir yatırımı hayata geçireceğiz” dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri