Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > Kozcağız yakında doğalgaza kavuşacak

Kozcağız yakında doğalgaza kavuşacak

13.03.2018 14:48 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesinde doğalgaz çalışmalarında önemli mesafe alındığını belirterek Kozcağız Beldesinin yakında doğalgaza kavuşacağını söyledi.
Kozcağız yakında doğalgaza kavuşacak


 Kozcağız Belediyesi’nce geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen “Dünya Kadınlar Günü Etkinliği”nde Kozcağızlı kadınlara hitap eden AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesinde doğalgaz çalışmalarında önemli mesafe alındığını belirterek Kozcağız Beldesinin yakında doğalgaza kavuşacağını söyledi. Kozcağız’a bir de anaokulu müjdesi veren Tunç, gerekli çalışmaların yapıldığını, yakında inşaat çalışmalarının başlayacağını kaydetti.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Belediyesi’nin düzenlediği İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konuşmacı olduğu Dünya Kadınlar Günü programına katılarak; Kozcağızlı Kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
Kozcağız Belediyesi Yeni Terminal Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Tunç’un yanı sıra Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve yönetimi, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz ve Kozcağızlı kadınlar katıldı.

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Belediye olarak kadın haklarına gösterdikleri hassasiyete dikkat çekerken, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğini geleneksel hale getirdiklerini, belediye hizmetlerinde de kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.
Tunç: “Devrim niteliğinde düzenlemeler yapıldı”


Hükümetleri döneminde yaptıkları çalışmaların kadınlara büyük önem verildiğinin ispatı olduğunu ifade eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da “Kadınlarımızın sosyal haklarını iyileştirmeye yönelik değişiklikler, kız çocuklarımızın eğitimine yönelik çalışmalar, kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair çalışmalar, Ceza mevzuatımızda kadınlarımızı ve aileyi koruyacak düzenlemeler başta olmak üzere bu güne kadar kadınlarımız lehine birçok iyileştirmeler yapıldı. Hükümetlerimiz döneminde kadınlarımıza yönelik devrim niteliğinde Anayasal ve yasal düzenlemeler gerçekleştirdik. Kadınlarımızın siyasete aktif katılımlarının sağlanması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadınlarımızın şiddetten korunması için gerekli yasal düzenlemeler yaptık. Kadınlarımızın senelerce maruz kaldığı kılık kıyafet ayrımcılığını ortadan kaldırdık. Bu devrim niteliğindeki köklü değişikliklerle kadınlarımız ilk kez kılık kıyafetinden dolayı hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadı.” diye konuştu.


Kozcağızlı kadınlara müjde


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kadın hakları konusunda gösterdiği hassasiyete de değinen Milletvekili Tunç, Kozcağız Beldesinde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın katkıları ile Kozcağız Beldesinde doğalgaz çalışmalarında önemli mesafe alındığını belirten Tunç, yakında Kozcağız Beldesinin doğalgaza kavuşacağını söyledi. Ayrıca Kozcağız’a anaokulu müjdesi de veren Tunç, gerekli çalışmaların yapıldığını, yakında inşaat çalışmalarının başlayacağını söyledi.


Kadınlara çiçek dağıtıldı


İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konferans verdiği etkinlikte plaket takdimlerinin arkasından kadınlara çiçek dağıtıldı. Milletvekili Tunç ve beraberindekiler daha sonra Halk Eğitim sergisini ziyaret ederek, kursiyerleri tebrik ettiler.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri