Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > Köy yerleşik alanları karara bağlandı
Köy yerleşik alanları karara bağlandı

Köy yerleşik alanları karara bağlandı

07.06.2018 09:54 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Genel Meclisi, Haziran Ayı Meclis Toplantılarının ilk oturumunda köy yerleşik alanları karar bağlandı.


Bartın İl Genel Meclisi, Haziran ayı gündemini görüşmeye başladı. İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda, İl Genel Meclis üyelerinin de katılımıyla Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirilen Haziran Ayı Meclis Toplantılarının ilk oturumunda köy yerleşik alanları karar bağlandı.

11 gündem maddesi ile başlayan ve 3 gündem maddesinin daha eklenmesiyle devam eden toplantı öncesi konuşmasında Başkan Dursun Haziran ayı toplantılarında 8 komisyon raporunun karara bağlanacağını, 6 dosyanın da komisyonlara havalelerinin gerçekleştirileceğini söyledi. Toplantıların en önemli gündem maddesinin 2017 Mali Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Kesin Hesaplarının ihtisas komisyonlarındaki süreçlerinin tamamlandığını dolayısıyla Haziran ayı toplantılarında her iki dosyanın karara bağlanacağını belirten Dursun, bu kapsamda 40 milyon 12 bin 345,40 TL olarak öz kaynak, 57 milyon 5 bin 611,16 TL dış kaynak toplamda 97 milyon 17 bin 956,56 TL olarak gelir gerçekleşmesinin, 35 milyon 855 bin 202,97 TL öz kaynak, 50 milyon 216 bin 109,55 TL dış kaynak, toplamda 86 milyon 71 bin 312,52 TL gider gerçekleşmesinin olduğunu söyledi.
Bu sene ilk defa Bartın’da hayata geçecek

Başka bir gündem maddesi ile ilgili de değerlendirmede bulunan Dursun, İl Özel İdaresi’nin kendi bünyesinde oluşturduğu Beton Santrali ve Parke Üretim Tesisiyle grup köy yollarında uygulanacak kuru beton sistemiyle 30 yıl bozulmayan ve sıcak asfalttan  çok daha ekonomik olan beton yol çalışmalarının bu sene ilk defa Bartın’da hayata geçeceğine dikkat çekti.  
Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınacak

2018 yılı KÖYDES projelerinin kapsamıyla ilgili de açıklama yapan Dursun, “Gönderilen ödenekler Yüksek Planlama Kurulunun belirlediği grup yolları, içme suları ve kanalizasyon projeleriyle sınırlandırıldı. O nedenle Mayıs ayı toplantılarımıza konu olan köylerimizin mahalle aralarındaki yol düzenlemeleri için 1 milyon 500 bin TL bedelle 75 bin metrekare kilitli parke taşı ile yol yapım işi Haziran ayı Meclisi’nde 2018-2019 Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınacak. Bu kapsamda komisyon raporları içerisinde önemli kararlar yer alıyor ve  dosyalar üzerinde komisyon üyeleri yoğun şekilde çalışıyor. Bu sebeple komisyona katkı sağlayan emeği geçen tüm il genel meclisi üyelerine ve İdaremiz çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ayrıca imar konularıyla ilgili de köy yerleşik alan ve civarı sınırları tespiti komisyon raporlarının görüşmelerinin yapılacağını söyleyen Dursun, Kurucaşile İlçesi Kavaklı, Meydan ve Paşalılar Köylerinin köy yerleşik alanları ile ilgili komisyon raporlarını meclisin işarı oylarına sunarak oy birliği ile karara bağlandığını belirtti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri