Ecen Sigorta
18 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > Konular komisyonlarda değerlendirilecek
Konular komisyonlarda değerlendirilecek

Konular komisyonlarda değerlendirilecek

08.03.2018 09:28 12 14 16 18 yazdır
İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantılarının 4. Oturumu İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirilen oturumda görüşülen 4 madde komisyonlara havale edildi.


NİLAY MERYEM ÇÖMLEK

Yoklama ve bir önceki mecliste alınan karar özetlerin okunmasıyla başlayan toplantıda ilk olarak gündemin 11.maddesinde yer alan İl Özel İdaresi’nin 2017 Faaliyet Raporunun sunulması ile ilgili dosya, gündemin 15.maddesinde yer alan 2017 yılı çalışma ve yatırım programında yer alan motosiklet alımı projesinin revizesi ile ilgili dosya yer değiştirildi.


Motosiklet alımı için 100 bin TL daha


Toplantıda ilk olarak gündemin 11.maddesine alınan 2017 yılı çalışma ve yatırım programında yer alan motosiklet alımı projesinin revizesi ile ilgili dosya görüşüldü. Konuyla ilgili bilgiler veren Meclis Başkanı Kenan Dursun; “İl Genel Meclisi olarak her bütçe döneminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı için bütçe ayırıyoruz. Bu her iki kurum da bizim paydaş kurumlarımız. 2018 yılı için İl Emniyet Müdürlüğü için 100 bin TL ödenek koymuştuk. İl Jandarma Komutanlığı için de aynı şekilde. Bu 100’er bin TL’yi teçhizat alımı için ayırdık. 2017 yılında da 161 bin TL motosiklet alımı için ayırmıştık. Çeşitli nedenlerden dolayı alımı yapılamadı. Bu nedenle bu paranın 2018 yılı ödeneğine aktarılması söz konusu. İl Emniyet Müdürlüğü’nün diğer ihtiyaçları için harcanacak. Toplamda 261 bin TL ayrılmış olacak.” dedi.

Dursun’un açıklamalarının ardından dosya Plan Bütçe Komisyonu ile İç İşleri Komisyonuna havale edildi. Komisyonlardan gelecek olan raporlar doğrultusunda 2017 yılında motosiklet alımı için ayrılan 161 bin 390 TL, 2018 mali yılında İl Emniyet Müdürlüğü’ne ayrılan ödeneğe ilave edilecek. Komisyonların uygun görmesi ve Meclis Üyelerinin onay vermesiyle birlikte emniyet için 2018 yılında ayrılan ödenek 161 bin 390 TL’nin ilavesiyle 261 bin 390 TL’ye ulaşmış olacak.
3 madde komisyona havale edildi


Gündemin 12.maddesinde yer alan Ulus İlçesi Alıçlı Köy Yerleşik Alan Civarı ve Sınırlarının Tespiti ile ilgili dosya, gündemin 13. maddesinde yer alan Amasra İlçesi Makaracı Köy Yerleşik Alan Civarı ve Sınırlarının Tespiti ile ilgili dosya ve gündemin 14. maddesinde yer alan Kurucaşile İlçesi Dizlermezeci Köy Yerleşik Alan Civarı ve Sınırlarının Tespiti ile ilgili dosya İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.


“Tespiti yapılmamış köy bırakmayacağız”


Köy yerleşik alan tespitleriyle ilgili de kısa bir değerlendirmede bulunan Meclis Başkanı Dursun, “Her ay köy yerleşik alanlarıyla ilgili maddeler gündemimize geliyor. Köy yerleşik alanlarıyla ilgili kalan sorunlu alanları da bitireceğiz. Toprak Koruma Kurulu, Tarım Bakanlığı, İç İlleri Bakanlığı ve İl Genel Meclisimizin de kararlarıyla bu süreci bitireceğiz. Köy yerleşik alanlarının belirlenmesi sürecini inşallah 12 ayda bitireceğiz. 6. dönemin sonunda bizim görev ve sorumluluk alanlarımız içerisinde köy yerleşik alanı tespiti yapılmamış köy bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri