Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SAĞLIK > Koç: “Hizmeti en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz”

Koç: “Hizmeti en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz”

17.05.2018 13:04 12 14 16 18 yazdır
Bartın Devlet Hastanesi’nde yaşanan eksiklerin hızla tamamlandığını söyleyen Sağlık Müdürü Dursun Koç, "2018-2019 yılları Bartın’ımızın sağlıkta zirve yapacağı yılları yaşamış olacağız.” dedi.
Koç: “Hizmeti en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz”


 Bartın Devlet Hastanesi’nde yaşanan eksiklerin hızla tamamlandığını söyleyen Sağlık Müdürü Dursun Koç, “Köyü ile kenti ile hastamıza devletimizin sunduğu tüm hizmetleri gerek vatandaşımızın evinde, gerekse birimlerimizde en iyi şekilde sunmak için çabalıyoruz ve hizmette sınır tanımıyoruz. 2018-2019 yılları Bartın’ımızın sağlıkta zirve yapacağı yılları yaşamış olacağız” dedi.

Bartın Sağlık İl Müdürü Dursun Koç, sağlık alanında yaşanan son gelişmeleri değerlendirirken, yapılan yatırımları da anlattı. Personel eksiliğinin hızla tamamlandığını belirten Koç, bu ay tüm yeni hekimlerin göreve başlayacağını söyledi. Ayrıca hastanede bulunmayan branşlarında yıl içinde açılacağının müjdesini veren Koç, “Bartın’da Sağlık Hizmetlerinin yüzde 90 kamu eliyle sunulmaktadır. Bilindiği üzere kamuda insan kaynaklarının illere dağılımında iki faktör etkili olmaktadır. İlki kadro tahsisi akabinde sağlık profesyonellerinin tercihi, insan kaynakları yönünden ilimize tahsis edilen kadrolar tüm zamanların en üst seviyesindedir. İlimiz çalışma koşullarında yapılan iyileştirmelerle tercih edilen iller arasına girmiştir. Gerek pratisyen hekim gerekse uzman hekim ataması ilimizde rekor seviyeye ulaşmıştır. Böylece insan kaynakları açısından eksikliklerimiz hızla tamamlanmaktadır. Bu ay tüm hekimlerimiz görevlerine başlamış olacak ve olmayan branşlarımızı da yıl içinde tamamlayacağız” dedi.

 

“Yatırımlarımız hızla tamamlanıyor”

 

Yatırımların hızla tamamlandığını ifade eden Koç, “670 yatak kapasiteli Bartın Devlet hastanemizin inşaatı başlıyor. TOKİ ASM ihalesi yapıldı ve 3 ay sonra hizmete açılıyor. Kozcağız ASM 3 bin metrekare kapalı alan olarak 4 ay sonra hizmete açılıyor. Zafer ASM 4 ay sonra hizmete giriyor. Sağlıklı Hayat Merkezimizin ilki yılsonunda bitirilmek şartıyla çalışmalar tamamlanmak üzere, Karakoy ASM Projeleri tamamlanır tamamlanmaz yılsonunda hizmete girecek. Toplum Ruh sağlığı Merkezi 6 ay sonra tekrar yapılarak toplumun hizmetine sunulacak, her iki acil ünitemiz tekrar yapılandırılarak modernize edilecek. Tuna ASM yatırım programına alındı ve 2019 yılı ilk üç ayında hizmete girecek şekilde planlama yapıldı” şeklinde konuştu.

 

“İletişim sistemleri oluşturuldu”

 

Sağlık kurum ve kuruluşlarında hizmet anlamında genel bir eksikliklerinin bulunmadığını söyleyen Koç, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Sağlık kurum ve kuruluşlarımızda hizmet planlaması sunumu yönünden genel bir eksiğimiz bulunmamaktadır. Eksiklerimiz var mı? Ultrason randevularında şu an acil hastalarımız dışında randevu süresi değişmekle birlikte 2 ayı bulmaktadır. Hizmet alımı ile randevu süreleri ilk planda 1 ayın altına indirilecektir. Radyoloji uzmanımızın başlayışıyla bu süre makul seviyeye çekilecektir. Bin 900 kişilik bir sağlık organizasyonunda, 110 ayrı bina ve birimde 7/24 hizmet verilen bir teşkilatta tabi ki aksaklıklar olabilir. Devlet politikamız gereği halkımızın yaşadığı sıkıntıları en kısa sürede yerinde çözümlemek amacıyla iletişim sistemleri oluşturulmuştur. Hasta Hakları Birimi, SABİM, BİMER, CİMER tüm bu sistemlerle hastalarımıza yardımcı olmak, aynı zamanda sistemsel veya kişi bazlı sorunları tespit etmek amaçlanmaktadır. Vatandaşlarımızın resmi kanallara müracaatları halinde sorunları yerinde çözülmeye çalışılmakta o an çözülemiyorsa çözüm için gerekli idari ve adli işlemler yapılmaktadır. Başvuruların incelenmesi akabinde ilgili çalışanlarımız hakkında ödül gerekiyorsa ödülle ceza gerekiyorsa cezai işlemleri yapılmaktadır.

 

“Hizmette sınır tanımıyoruz”

 

Köyü ile kenti ile hastamıza devletimizin sunduğu tüm hizmetleri gerek vatandaşımızın evinde, gerekse birimlerimizde en iyi şekilde sunmak için çabalıyoruz ve hizmette sınır tanımıyoruz. 2018-2019 yılları Bartın’ımızın sağlıkta zirve yapacağı yılları yaşamış olacağız.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri