Ecen Sigorta
17 Ağustos 2018 Cuma
Anasayfa > SAĞLIK > Koç, haftalık bilgilendirmesini yaptı
Koç, haftalık bilgilendirmesini yaptı

Koç, haftalık bilgilendirmesini yaptı

29.05.2018 16:08 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Meryem Anayurt, Biyokimya Uzmanı Dr. Halil İbrahim Akbay ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Özgen’in Bartın Devlet Hastanesi’nde göreve başladığını bildirdi.

 

Haftalık basın bilgilendirme açıklaması yapan Koç, Bartın Devlet Hastanesi’nin acil servis alanında yapılan iyileştirme çalışmaları ile verilen hizmet kalitesinin artırıldığını, Acil Servis’e 10 yataklı yeni müşahede alanı kazandırıldığını anımsattı. Dursun Koç, haftalık basın bilgi notunda şu bilgileri paylaştı:
“Müdürlüğümüz kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2018 yılı Teknik Destek Programı 3. Döneminde kabul edilen Sağlık Okuryazarlık Düzeyi Düşük Bireylerle İletişimin Eğitimle Desteklenmesi projemiz 23.05.2018 tarihinde imzalandı. Proje kapsamında 250 sağlık çalışanına sosyal medya okuryazarlığı, iş hayatında iletişim becerilerinin geliştirilmesi, problem çözme ve karar verme, stresle basa çıkma, özel durumu olan hastalarla ve hasta yakınlarıyla; öfke yasayan, panik yasayan, tedaviyi reddeden, travma yasamış,  yaslı hasta, engelli bireylerle stres yönetimi, çatışma yönetimi, öfke yönetimi konularında sertifikalı eğitim verilecektir. 

Uyuşturucu, alkol ve tütün bağımlılığı ile mücadele

 

Bağımlılık ile mücadele teknik çalışma toplantıları 25.05.2018 tarihinde Valilik Çeşm-i Cihan toplantı salonunda Vali Yardımcımız Gökhan Gürbüzerol başkanlığında kurum müdürlerinin katılımıyla yapıldı. 2017/23 Başbakanlık genelgesi ile kurulmuş olan Uyuşturucuyla Mücadele Teknik Çalışma Grubu, Alkol Bağımlılığı ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu, Tütün Bağımlılığı ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu, Davranışsal Bağımlılıklar (Teknoloji Ve Kumar Bağımlılığı) Teknik Çalışma Grubu, Bağımlılık İle Mücadele İletişim Teknik Çalışma Grubu toplantıları gerçekleştirilmiş olup teknik çalışma gruplarının 2018 yılı içerisinde gerçekleştireceği faaliyetler görüşüldü. 

Rafadan Tayfa rekor kırıyor

 

Yayınlanmaya başladığı 2004 yılından bugüne çocukların vazgeçilmezleri arasında yerini alan ‘Rafadan Tayfa’ çizgi filmi izlenme rekorları kırıyor. Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, ‘Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa’ kurgusu ile gösterimlerini sürdürüyor. Çocuk ve gençlerin sağlıklı yaşama teşvik edilmesi amacıyla hazırlanan ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ müzikali, eski mahalle oyunlarını, sosyalleşmeyi, sporu, paylaşımı, takım ruhu gibi değerleri çocuklara kazandırmayı amaçlayan, milli, manevi değerlere sahip sıcak bir mahalleden esinlenilmiş çizgi karakter projesi.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri