Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > Kırşanlı, neden aday olduğunu açıkladı!

Kırşanlı, neden aday olduğunu açıkladı!

13.06.2018 15:55 12 14 16 18 yazdır
MHP Bartın Milletvekili adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, neden aday olduğunu açıkladı!
Kırşanlı, neden aday olduğunu açıkladı!

 MHP Bartın Milletvekili adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, neden milletvekili adayı olduğunu, “İlkeli duruşu, vatanperverliği ve ülkenin bölünmez bütünlüğünün her şeyin üstünde olduğunu gösteren yapısı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu dönemde yanında olmak istedim” diyerek yanıtladı.

 

Radyo programına katıldı

 

MHP adayı Kırşanlı, katıldığı bir yerel radyo programında kendisine yöneltilen “Siyaset için yeni bir isim, yeni bir yüzsünüz. Neden MHP’den aday oldunuz?” şeklindeki soruyu yanıtlarken, şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket Partisi gerçekten ilkeli, bir çizgisi olan ve bu çizgisinden asla ödün vermeyen partidir. En önemli özelliği de önce ülkem ve milletim, sonra partim diyen bir partidir. Son zamanlarda da yaşanan gelişmelere bakıldığında MHP eleştirileri de göğüsleyerek seçilmiş hükümetin yanında oldu. Ülkemiz çıkmaz durumdayken yanında oldu. Ben de bu ilkeli duruşun, bu vatanperverliğin, ülkenin bölünmez bütünlüğünün her şeyin üstünde olduğunu gösteren yapısı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu dönemde yanında olmak istedim.

 

Seçimden sonra tek hedef hizmet

 

Siyasette partizanlıktan değil, barış ve huzurdan yanayım. Son zamanlarda izliyoruz siyasi konuşmalar ahlak dışına çıktı. Meydanlarda ağıza alınmayacak laflar, hakaretler, küfre varan söylemler oldu. Ben buna karşıyım ve karşı olacağım. Benim için siyaset hizmete giden yoldur. Partiler de araçtır. Seçimden sonra artık particilik, partizanlık yoktur. Tek bir hedef vardır, o da hizmettir. Siyasete soyunan insanların hedefi gerçekten hizmetse, seçimden sonra da o anlayışlarını göstermeleri lazım. Ben milletvekili adayı olarak seçilmesem bile kim olursa olsun, hangi partiden olursa olsun, seçilen arkadaşların yanında olacağım. Seçildiğimde ise geçmişte siyaset yapan birçok siyasetçinin, diğer siyasi parti il ve ilçe yöneticilerinin kapılarını çalacağım. Hedefim Bartın için en doğrusunu bulabilmek, milletvekilliğinde geçecek zamanı en iyi şekilde değerlendirmek. Bunun için de değişik fikirlere, değişik gözlere ihtiyacımız var. Seçimden sonraki beş yılı barış, kardeşlik ve huzur içerisinde en iyi şekilde değerlendirme hesabındayım. Milletvekilliğini kazandığımda parti ayırmadan herkesin yanında olacağım, herkesin kapısını çalacağım.

 

“Çok büyük ilgi var, mutluyum”

 

Vatandaşlarımız beni hekim olarak tanıdı. Siyasetçi olarak karşılarına çıktığımda önce şaşırdılar, sonra çok büyük destek verdiler. ‘Hekimlikteki başarınızı biz siyasette de görmek istiyoruz, hekimlikteki başarınızı milletvekilliğinde de göstereceğinize, hizmet edeceğinize eminiz’ dediler. Çok büyük ilgi var. İlgi sadece partililerde değil, her kesimde. Bu da beni daha çok mutlu ediyor. Ben hiçbir ayırım yapmadan hekimlikte hizmet ettim. İnsanlar siyasette de hizmet bekliyor. Bu çok güzel ve önemli bir sorumluluk. Herkesle kolkola girerek bu sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri