Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SİYASET > Kırşanlı: “Kamu çalışanlarının sıkıntılarını gidereceğiz”
Kırşanlı: “Kamu çalışanlarının sıkıntılarını gidereceğiz”

Kırşanlı: “Kamu çalışanlarının sıkıntılarını gidereceğiz”

09.06.2018 17:13 12 14 16 18 yazdır
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, kamu çalışanlarının sıkıntılarını bildiklerini ve bunları gidermek için çalışacaklarını belirtti.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, kamu çalışanlarının sıkıntılarını bildiklerini ve bunları gidermek için çalışacaklarını belirtirken, asgari ücretten vergi alınmayacağını, tüm ek ödemelerin emekli aylıklarına bire bir yansıtılarak emeklilerin maaşlarında ciddi bir artış sağlanacağını söyledi.

Kırşanlı yazılı bir açıklama yaparak MHP Genel Merkezi’nin kamu çalışanlarının ve emeklilerin durumlarına ilişkin çok ciddi bir çalışma gerçekleştirdiğini ve bu çalışma ile ortaya çıkan çözümlerin partilerinin Seçim Beyannamesi’nde açıklandığını anımsattı. Kırşanlı “Çalışanın hakkının alın teri kurumadan verilmesi inancımız gereğidir. Kamuda görev yapan ve bazı sıkıntıları aşılamayan çalışanlar için çözüm önerilerimiz var. Ve Milliyetçi Hareket Partisi bu sıkıntıların giderilmesi için çalışmalar yaptı” dedi.

 

Asgari Ücret vergiden muaf tutulacak

 

Ülkemizde işgücünün önemli bir kısmını oluşturan asgari ücretlilerin, hayat koşullarında feraha kavuşabilmesi için asgari ücretten vergi alınmayacağını ifade eden Kırşanlı “Bir süre önce taşeron işçilerin kadroya alınması sürecinde kadro alamayan taşeron işçiler var. Bu işçiler ile 4/B’li, vekil, sözleşmeli, fahri ve geçici statüde çalışanlar kadroya alınacaktır. Yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlar ise genel idari hizmetlere geçirilecek” dedi.

 

“Emekli aylıkları yükselecek”

 

Kamu çalışanlarının emekli olduklarında maaşlarında yaşanan düşmenin, yıllardır belirli bir gelir ile geçim standardı oluşturan kamu çalışanlarına büyük ekonomik zorluklar yaşattığının altını çizen MHP Bartın Milletvekili Adayı Kırşanlı, “Seçim beyannamemizde yer alan en önemli çözümlerden biri de kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılmasıdır.

 

Yıpranma, iyileştirme, istihdam ve diğer haklar…

 

Ayrıca sağlık çalışanlarına yıpranma payı hakkı verilecek, yardımcı sağlık personelinin istihdamı yaygınlaştırılacaktır. Mühendislerin özlük hakları iyileştirilecek, öğretmenlerin ek göstergesi 3 bin 600'e çıkarılacak, atanamayan öğretmenlerin tamamının kademeli olarak atanması için kadro ihdas edilecektir” dedi.

Kamunun her kesimine hitap edecek çözümler ile MHP’nin kamu çalışanları arasında gerek maaş, gerekse sosyal haklar olarak dengeleri sağlayacağını da belirten Kırşanlı, Maliye ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarına kurum içi uzmanlık sınavı açılacağını, mübaşir, zabıt kâtibi ve diğer adalet çalışanlarının özlük haklarının iyileştirileceğini, Uzman Çavuşların tümünün kadroya alınarak özlük haklarıyla birlikte mali ve sosyal durumlarının iyileştirileceğini, Emniyet çalışanlarının özlük haklarının düzeltilerek polislerin ek göstergesinin 3 bin 600'e yükseltileceğini ve haftada 40 saatin üzerindeki hizmetler için fazla mesai verileceğini söyledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri