Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > EKONOMİ > Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurulacak
Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurulacak

Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurulacak

04.12.2017 16:21 12 14 16 18 yazdır
Bartın'da Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurulması gündemde.


Bartın'da besicilik yapan yetiştiricilerden Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurulması yönünde gelen talepler üzerine, Kırmızı Et Üreticileri Birliği kuruluş çalışmaları ve yetiştiricilerin sorunlarının da görüşüldüğü istişare toplantısı düzenlendi.

Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda, ilimizdeki en büyük 50 işletmenin davet edildiği bir toplantı gerçekleştirildi. İlgili şube müdürleri ve teknik personel ile ilimizde besicilik yapanların katıldığı toplantıda konuşan İl Müdürü Yardımcısı Sadık Kelez, Bartın'daki hayvan varlığı ve et üretimi miktarına bakıldığından birlik kurulması için gerekli potansiyele sahip olunduğunu söyledi. Kelez, Kırmızı Et Üreticileri Birliği'nin kurulması halinde yetiştiricilerin pazarlama ve girdi sorunlarına yardımcı olarak, birlik kanalıyla uygulanabilecek projelerin İlimizde hayvancılığın geliştirilmesine katkı sağlayacağını dile getirdi.
Üretici Birlikleri'nin kuruluş ve işleyişiyle ilgili mevzuat hakkında yetiştiricilere sunum yapılmasının ardından, birliğin İlimize fayda sağlayacağı yönünde görüşlerini belirten yetiştiriciler, kuruluş çalışmalarına başlanması için daha geniş katılımlı ikinci bir bir toplantı yapılması hususunda görüş birliğine vardılar. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri