Ecen Sigorta
18 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > YAŞAM > “Karekod Takip Sistemi” anlatıldı
“Karekod Takip Sistemi” anlatıldı

“Karekod Takip Sistemi” anlatıldı

07.03.2018 16:37 12 14 16 18 yazdır
Bartın’da bulunan Bitki Koruma Ürünleri (Zirai İlaç) bayilerine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından "Karekod Takip Sistemi"nin kullanımı ve uygulanması hakkında eğitim verildi.

Bartın’da bulunan Bitki Koruma Ürünleri (Zirai İlaç) bayilerine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, yeni uygulanmaya konulan bitki koruma ürünlerini (zirai ilaçları) üretimden satışına kadar her aşamasında ve her yönüyle takip ve kontrolünü sağlayan "Karekod Takip Sistemi"nin kullanımı ve uygulanması hakkında eğitim verildi. 14 bayinin iştirak ettiği eğitime İl Müdürü Yardımcısı Enver Daş, Şube Müdürü G. Merve Şen Kul, Ziraat Mühendisleri Cengiz Bostancı ve Onur Aydoğan katıldı.

İl Müdürlüğündeki toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde "Karekod Takip Sistemi"nin önemi, gerekliliği ve faydaları ile kullanımı hakkında bilgilerin yanında zirai ilaçların bilinçli kullanımının, izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ilkelerinin tarımsal verimlilik ve ekolojik denge için önemi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ziraat Mühendisleri Cengiz Bostancı ve Onur Aydoğan tarafından verilen bu eğitimde bu sistem ile ilimizde mevcut tüm bitki koruma ürünleri (BKÜ) bayileri Tarım Bilgi Sistemine (TBS) elektronik ortamında kayıtlarının yapıldığı, bütün BKÜ'lerinin alış ve satış işlemlerini bu sistem üzerinden gerçekleştireceği bilgisi de verildi.

Eğitim soru ve cevaplarla sona erdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri