Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SAĞLIK > Karaköy’e 4 katlı ASM!
Karaköy’e 4 katlı ASM!

Karaköy’e 4 katlı ASM!

19.05.2018 14:59 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Karaköy Aile Sağlığı Merkezi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, yapım ihalesinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini bildirdi.


Milletvekili Tunç, sağlık alınanda ilimizde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan yatırımlara ilişkin yaptığı açıklamada, Bartın’ın hızla büyüyen ve gelişen mahallelerinden biri olan Karaköy’e, çok kısa bir süre sonra Aile Sağlığı Merkezi yapımına başlanacağını kaydetti. Sözkonusu ASM ile ilgili yapım ihalesinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini ve ihalenin kesinleşmesinin ardından da hızlı bir şekilde inşaatına başlanacağını ifade eden Tunç, Karaköy ASM’nin 8 hekim kapasiteli planlandığını, 4 katlı yapılacak Merkez’in toplamda bin 300 metrekare kapalı alana sahip olacağını bildirdi.

Tunç, Bartın’a iktidarları döneminde çok sayıda sağlık yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, 20 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus ilçe hastanesi, Amasra ilçe hastanesi, Bartın Devlet hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi yeni blok, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, Arıt, Kumluca, Hasankadı, Kozcağız, Kayadibi, Kurtköy, Kızılelma, Ellibaş, Kaşbaşı ve Tekkeönü Aile Sağlığı Merkezleri, Merkez 4 nolu Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Halk Sağlığı Laboratuarı, yeni yoğun bakım ve Acil Servisleri’ni Bartın’a kazandırdıklarını söyledi.

Amasra ilçe hastanesinin yapımını tamamlamak üzere olduklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın il merkezinde 12 Aralık 2017 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilen Bartın 400 yataklı Devlet Hastanesi’nin yapımına başlanmak üzere olduğunu, yaklaşık maliyeti 198 milyon lira olan bu büyük yatırımın KDV hariç 158,8 milyon liraya ihale edildiğini belirterek, hastanenin yapımının tamamlanması ile çok büyük maliyetli bir kamu yatırımını daha Bartın’a kazandırmış olacaklarını söyledi.
400 yataklı Devlet Hastanesinin yanı sıra,  8 Aile Hekimi kapasiteli Karaköy Aile Sağlığı Merkezi,  Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi ile Merkez TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonunu da Bartın’a kazandıracaklarını, TOKİ Aile Sağlığı Merkezinin 28 Mart tarihinde ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Milletvekili Tunç açıklamasının son bölümünde ise her zamanki gibi sözkonusu yatırımlara verdikleri destek için Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Sağlık Bakanı’na teşekkür etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri