Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > GÜNDEM > Karabük’ten gelen heyet Kilitli Parke Yapım ve Beton Santralini inceledi
Karabük’ten gelen heyet Kilitli Parke Yapım ve Beton Santralini inceledi

Karabük’ten gelen heyet Kilitli Parke Yapım ve Beton Santralini inceledi

06.08.2018 11:12 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Genel Meclisi, Cuma günkü birleşiminde Karabük İl Genel Meclis Üyeleri ile Özel İdare Yetkililerini ağırladı.


Eren Sarıkaya

Bartın İl Genel Meclisi, Cuma günkü birleşiminde Karabük İl Genel Meclis Üyeleri ile Özel İdare Yetkililerini ağırladı. Karabük heyeti daha sonra İl Özel İdare’nin Akçamescit Yerleşkesinde kurulmuş olan Kilitli Parke Yapım ve Beton Santralini yerinde incelemelerde bulundu.


2018 yılı Ağustos Ayı Meclisi, toplantılarına devam ediyor. Bartın için yine önemli kararların alındığı İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Toplantıları’nın 3. birleşimi geçtiğimiz Cuma günü İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında İl Genel Meclis Üyeleri Hikmet Özdilkural, İrfan Ekmekçi, Mustafa Güney, Sefai Dikyurt, Murat Erfındık, Recep Regaip Bayraktar, Şevket Aydıroğlu, Hasan Karakurt, Ercan Uyan ve Orhan Çaça’nın katılımıyla gerçekleştirildi.


Toplantıda gündemin 6. Maddesinde yer alan “Köy Yollarının Bakım ve Onarım İşlerinin 2018 Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması” ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen rapor görüşüldü. Komisyondan gelen dosya Meclisin işarı oylarına sunularak karara bağlandı.


Salonda misafirler de vardı


Meclis Salonu’ndan ayrıca İl Genel Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Yardımcısı Metin Çetin ve dair müdürlerinin yanı sıra Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Karabük İl Genel Meclis Başkanı ile İl Genel Meclis Üyeleri de bulundu.


Dursun: “Güzel sonuçlar çıkıyor”
Karabük heyetinin İl Genel Meclisi ve İl Özel İdare’nin Akçamescit Yerleşkesinde kurmuş olduğu Kilitli Parke Yapım ve Beton Santralini yerinde incelemek üzere ilimize geldiğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Dursun, tesisle ilgili geniş ve detaylı bilgiler verdi.Sıcak asfaltın maliyeti tamamen dışarıya bağımlıyken beton asfaltın maliyetinin ise tamamen Bartın’a bağımlı olduğunu kaydeden Meclis Başkanı Dursun, “Köy ana grup yollarında beton uygulamasına geçerek ülkemizin cari açığının azalmasına katkı sağlayacağız. Bu kapsamda son dönemde gelişen teknolojiyi takip ediyoruz, yapılan araştırmalarla modern teknoloji ile yapılan beton yollar, petrole bağımlı sıcak asfalt uygulamalarından yüzde 50 daha ekonomik ve sıcak asfalta göre çok daha uzun ömürlü. Yapılan çalışmalarla 30 yıl bozulmayan yüksek standartlı beton yolları köylere kazandırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda modern bir tesisi de İl Özel İdaresi’ne kazandırdık. Kurulan tesis yaklaşık 2 aydır üretime başladı ve güzel sonuçlar ortaya çıkıyor.  Sıcak asfaltın maliyeti tamamen dışarıya bağımlıyken beton asfaltın maliyeti ise tamamen Bartın'a bağımlı. Çimento fabrikası burada bulunuyor. Taş ocakları burada bulunuyor. Aynı zamanda kum ve çakıl da burada bulunuyor. Hiç dışarıdan bir malzeme almadan kendi tesisimizde ürettiğimiz kuru betonu grup yollarımızda ve köylerimizde kullanabiliyoruz. Artık 30 yıl dönüp geriye bakmayacağız. Yol yapım çalışmalarında ve grup yollarımızda bir devrim niteliğinde çalışmalar yapıyoruz.” dedi.
Kayış teknik olarak bilgilendirdi


Daha sonra ise İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, tesisin çalışmasıyla ilgili slayt gösterisini sunarak Karabük heyetine teknik bilgiler verdi.


Karabük’te de tesis kurulacak


Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Mehmet Uzun da kendi illerinde yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunurken bu tesisi Karabük’te de hayata geçirmeye çalışacaklarını ve bu projeyi önemsediklerini ifade etti. Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ise Meclis çalışmalarıyla ilgili bilgiler verirken tesisin önemine değindi. Sözen de bütçe imkânları doğrultusunda projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti.


“Özel İdare üretiyor, köylerimiz güzelleşiyor”


İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, toplantının sonrasında Karabük Teşkilatı ile birlikte tesisi yerinde inceledi. İncelemenin sonrasında kısa bir değerlendirmede bulunan Dursun, son olarak da “Karabük İl Genel Meclis Üyelerimiz ile Özel İdare Yetkililerinin ilimize gerçekleştirmiş olduğu ziyarette Özel İdaremiz bünyesinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz kilitli parke ve beton santralimizin üretimini yerinde incelemelerde bulunduk. Ülkemiz genelindeki İl Özel İdareler arasında bir ilki gerçekleştirmemizde bu projemizde bizleri destekleriyle yalnız bırakmayan başta Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a, Valimiz Nusret Dirim’e ve İl Genel Meclisi’mize teşekkür ediyoruz. Alanda uygulama aşamasında büyük bir özveriyle çalışan tüm personelimize de başarı ve kolaylıklar diliyoruz.” ifadelerini kullandı. Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri