Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EĞİTİM > Kamu personeli proje eğitimi aldı
Kamu personeli proje eğitimi aldı

Kamu personeli proje eğitimi aldı

06.03.2018 10:46 12 14 16 18 yazdır
Kamu personellerine yönelik olarak düzenlenen “Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetim Eğitimi”nin sertifika töreninde konuşan Vali Nusret Dirim, uluslararası arenada proje üretmenin önemine vurgu yaptı.


Vali Dirim, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Bartın Yatırım Destek Ofisi tarafından düzenlenen “Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetim Eğitimi” sertifika törenine katıldı. Valilik 12 Divan Toplantı Salonunda gerçekleşen sertifika törenine Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Müdürleri, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık ile sertifika almaya hak kazanan kamu kurumu çalışanları ve sivil toplum kuruluşu personeli katıldı.
Hedef, projelerin nicelik ve niteliğini arttırmak

 

Sertifika töreni BAKKA Bartın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Osman Bahadır Kalecik tarafından yapılan açılışı ile başladı. Kalecik, Ajansın kuruluşundan itibaren Bartın’da yürüttüğü projelerden bahsetti. Ajansın 2018 yılında da faaliyetlerine aynı hız, aynı hırs ve azimle devam etmekte olduğunu vurgulayan Kalecik, Bartın’ın ulusal ve uluslararası alanda ürettiği projeleri nicelik ve niteliksel olarak arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

 Sertifika töreni BAKKA Bartın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Osman Bahadır Kalecik tarafından yapılan açılışı ile başladı. Vali Dirim sertifika töreninde yaptığı konuşmasında, özellikle uluslararası arenada proje üretmenin önemine vurgu yaparak bu eğitim sayesinde üretilecek projeler için ciddi bir insan kaynağı alt yapısı hazırlandığını ve Bartın’daki kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşlarında bundan sonra proje üretme yetisine sahip personelin yetiştirildiğini belirterek ajans çalışanlarına çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Konuşmalarında ardından İlimizde  kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarımızın farklı mali kaynakları kullanma kabiliyetini geliştirmek, proje hazırlama kapasitesini arttırmak amacıyla 19 Şubat 2018-02 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ne katılımları dolayısıyla katılım sertifikası almaya hak kazanmış olan 48 katılımcıya sertifikaları Vali Dirim ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri