Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > YAŞAM > Kalaycı, yeniden başkan seçildi
Kalaycı, yeniden başkan seçildi

Kalaycı, yeniden başkan seçildi

15.05.2018 16:15 12 14 16 18 yazdır
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Bartın Şubesi 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan genel kurulda mevcut güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Ali Kalaycı, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.


Nilay Meryem ÇÖMLEK

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Bartın Şubesi 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Kongreye TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, MHP Bartın Milletvekili Adayı Orhan Kırşanlı, AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Murat Yıldırım, Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok,  çevre il ve ilçe şube başkanları, üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Yoğun katılımın olduğu kongrede mevcut başkan Ali Kalaycı’nın tek listesi ile seçime gidildi. Kalaycı, üyelerin güvenini tazeleyerek yeniden TÜED Bartın Şube Başkanlığı görevine seçildi.


Ergün, ülke gündemini değerlendirdi


Kongrede Divan Başkanlığını Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün yaptı. Ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ergün, Türkiye Emekliler Derneği olarak kırmızı çizgilerinin olduğunu belirtirken kongrenin Bartın’a ve tüm ülkeye hayırlar getirmesini diledi.
Kalaycı: “Tek amacımız sizlere hizmet etmek”


Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Bartın Şubesi Başkanı Ali Kalaycı ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Bundan 3 yıl önce 12 Haziran 2015 tarihinde bir görev verdiniz. Yönetim ve Denetim Kurulu arkadaşlarımızla bizlere vermiş olduğunuz bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Her fırsatta sizlere ulaşmayı sıkıntılarınıza ve dertlerinize çözüm aradık. Sizlere hizmet etmek tek amacımız olup bundan son derece gurur duyuyorum.


Her şey emekliler için


Görev yaptığı 3 yıllık süre içerisinde yapılan çalışmaları anlatan Kalaycı, şunları söyledi:

Üyelerimize yıllardır olduğu gibi kışlık yakacak ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 6 eşit taksitle kömür yardımı devam etmektedir. Üyelerimizin vefatları halinde geride kalan yakınlarının maaş işlemlerini ve her türlü işlemlerini yapmaktayız. Üyelerimizin resmi kurum ve kuruluşlardaki her türlü işlerine yardımcı olmaktayız. Üyelerimizin vefatları hastalık durumlarında ziyaret edilerek ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak ve onların yanında ve yakınında olmaya gayret ettik ve ediyoruz. Ramazan ayında zor durumdaki ailelere gücümüz dâhilinde gıda yardımı yapıyoruz.


Emekliler ev sahibi olacak


İlimizde faaliyet gösteren özel sağlık kuruluşlarından Aktıp ve Yaşam ile anlaşma yapılarak yüzde 15 indirim yapılması sağlanmıştır. Ayrıca Karabük Özel Medikar Hastanesi ile anlaşma yapılmış üyelerimize yüzde 15 indirim yapılması sağlanmıştır. İlimizde faaliyet gösteren birçok kuruluşlarla üyelerimiz için indirimler sağlanmış ve girişimlerimiz devam etmektedir. Düzenli olarak muhtarlarımızla istişarelerimiz devam etmekte sorunları olan üyelerimizin haber verilmesi istenmektedir. Üyelerimizin konut ihtiyaçlarını karşılamak ve onları TOKİ aracılığıyla konut sahibi yapabilmek için gerekli girişimlerimiz yapılmış olup çalışmalarımız hızla devam etmekte ve en kısa zamanda hayata geçirilmek için çalışmalara devam edilmektedir. Ankara Kızılay Merkezde emeklilerimizin kalabilmeleri için misafirhanemiz 2017 yılında faaliyete geçmiş ve hizmet vermeye devam etmektedir.


“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”


Genel Merkezimizin büyük gayretleri ile yakın bir zamanda üyelerimizin emekli dul ve yetimlerimizin her zaman yanında olmaya gayret ettik. Bu vesileyle yönetim ve denetim kurulu üye arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu nedenle yeniden göreve yeniden talibim. Bu görevi ben ve arkadaşlarımıza yeniden tevcih ettiğiniz takdirde daha çok hizmet vereceğiz. Zira yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Değerli arkadaşlarım. Emekli, dul ve yetimlerimize ne yapsak azdır. Elimizden geldiğince her türlü dilek ve isteklere hazırız. Bugüne kadar bizlere güvendiğinizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Sizlerden aldığımız güven ve itimata aykırı olarak hiç bir kötü davranışımız olmamıştır. Her yerde sizleri gururla temsil ettiğimize inanıyorum. Genel Merkez yöneticilerimizin çabaları ve çalışmaları sonucu üyelerimizin, emekli, dul ve yetimlerimizin yaralanabileceği Afyon Kaplıca Termal Tesisi için arsa alınmış olup hayata geçirilecektir.” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından ise seçime geçildi. Yapılan seçimde mevcut Başkan Ali Kalaycı güven tazeleyerek yeniden Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Bartın Şubesi Başkanlığı görevine seçildi.
İşte TÜED Bartın Yönetimi…


Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Bartın Şubesi Yönetimi şu isimlerden oluştu;

Başkan: Ali Kalaycı

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Hatice Şükran Uğur, Hasan Can Karakaş, Cemal Yıldırım ve Mehmet Aydın

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Hikmet Günesen, Kadir Mesut Gevrek, Vural Elbek, Mehmet Geniş ve Necdet Aydemir

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Ahmet Karagöz, Remzi Öcal ve Nuri Gökmen

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Hayri Uyanık, Mustafa Aksu ve Ersin Öztüten

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri