Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > İl Kültür Konseyi’nden Vali’ye ziyaret
İl Kültür Konseyi’nden Vali’ye ziyaret

İl Kültür Konseyi’nden Vali’ye ziyaret

08.02.2018 16:07 12 14 16 18 yazdır
Yeni oluşturulan İl Kültür Konseyi üyeleri, Vali Nusret Dirim’i ziyaret etti.


Vali Nusret Dirim, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Kültür Şurası ve sonrasında yayımlanan eylem planı çerçevesinde, "İl Kültür Konseylerinin Kurulması ve Şehir Odaklı Kültür Sanat Planlarının Yapılması" kararı gereği Valilik makamının olur’larıyla oluşturulan “Bartın İl Kültür Konseyi” üyelerini makamında kabul etti.
Kabulde; İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Güneş, Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Varnalı, Bartın Gençlik Merkezi Müdürü Muammer Kaya, Bartın Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehmet Coşan, Bartın Lisesi Müzik Öğretmeni Perihan Şaşmaz, Yerel Araştırmacı, Erkan Aşçıoğlu, Yerel Araştırmacı, Servet Çınçın ve Yerel Araştırmacı Çetin Asma’nın katılımlarıyla oluşturulan Bartın İl Kültür Konseyi üyeleri tarafından Vali Dirim’e, çalışmalar ve eylem planı dâhilinde 2018 yılı içinde yapılması planlanan etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Vali Dirim, ilimizde kültürel kalkınmayı temin etmek üzere, yerel düzeyde tüm kültür ve sanat paydaşlarının bir araya gelerek sürdürülebilir kalkınma politikaları üretebilecekleri, bir yerel kültür yönetimi modeli olarak oluşturulan “Bartın İl Kültür Konseyi” üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.  Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri