Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > EĞİTİM > “Hızla yükseliyor”
“Hızla yükseliyor”

“Hızla yükseliyor”

12.07.2018 16:15 12 14 16 18 yazdır
Vali Nusret Dirim, Devlet Su İşleri (DSİ) yolu üzerinde 30 dönümlük arazide inşaat çalışmaları devam eden Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Vali Nusret Dirim, okulu 2019 Şubat ayına yetiştirmeyi ümit ettiklerini söyledi.


Ahmet KARADENİZ


Bartın Valisi Nusret Dirim, ilimizde gerçekleşen yatırım çalışmalarını incelemeye devam ediyor. İnceleme gezileri kapsamında Vali Nusret Dirim, dün Kavallar Mevkii’nde bulunan 30 dönümlük arazide inşaat çalışmaları devam eden Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek inşaat çalışmalarını inceledi. Vali Dirim’e incelemeler esnasında Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış da eşlik etti.

 

Dirim, “2019’un Şubat ayında okulumuzu taşımayı ümit ediyorum”


İnşaat yetkililerinden çalışmalarla ilgili son gelişmeleri öğrenen Vali Dirim incelemelerinin ardından basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede okulu 2019 Şubat ayına yetiştirmeyi ümit ettiklerini belirterek, “2019’un Şubat ayında okulumuzu taşımayı ümit ediyorum. Demirbaşlar içinde girişimde bulunulacak. Gördüğünüz gibi modern bir üniversite kampüsü havasında çok güzel bir eğitim tesisi burada hızla yükseliyor. İnşallah hep birlikte açılışını da burada birlikte yaparız. Arkadaşlarımızın kazasız belasız çalışmalarını diliyorum. Kolaylıklar diliyorum.” dedi.

 Üniversite kampüsü niteliğinde olacak


Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 1967 yılında Erkek Sanat Enstitüsü olarak hizmete başladı. Muhtelif tarihlerde yeni bölümler eklenerek eğitim öğretime devam etti. 2003 yılında Mesleki ve Teknik Lise olarak faaliyetine devam eden okula 2008 yılında Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Gemi Yapımı alanı ilave edildi. Okulun öğrenci sayısının artması ve mevcut eğitim binaları ile atölyelerin eski ve yetersiz kalması nedeniyle yeni kampüse ihtiyaç duyuldu. Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşülerek yeni kampüs inşası yatırım programına alındı. Yer tahsisi ve proje çalışmaları tamamlanarak 24 Ağustos 2017 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirildi.

Yeni kampüs içerisinde okul binası, spor salonu ve 4 atölye olmak üzere 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak. 20 milyon 886 bin lira ihale bedeli 24 derslikli Bartın Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kavallar Mevkii’nde 30 dönümlük arazide inşa ediliyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri