Ecen Sigorta
20 Ağustos 2018 Pazartesi
Anasayfa > SAĞLIK > Hem kalite hem de farkındalık arttırılıyor
Hem kalite hem de farkındalık arttırılıyor

Hem kalite hem de farkındalık arttırılıyor

23.05.2018 13:13 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Kozcağız ve Aile Sağlığı Merkezleriyle ilgili bilgi verirken sağlık hizmeti sunulan mekânların kalitesinin artırılması çalışmaları yanında farkındalık artırılması çalışmalarında devam ettiklerini belirtti.


Nilay Meryem ÇÖMLEK


 

Bartın’da sağlık hizmetlerinin her noktada kalitesini artırmayı hedeflediklerine vurgu yapan Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Kozcağız ve Karaköy’de yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezleriyle ilgili detaylı bilgiler vererek “Kozcağız beldemizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarını 7/24 karşılamak amacıyla 3 bin 225 metrekare alanlı mevcut bir binanın bakım onarım ihalesi 16 Mayıs’ta yapıldı. Kozcağız ASM 10 Aile hekimi birimi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu, Röntgen, Laboratuvar, Ağız Diş Sağlığı Polikliniği, acil müşahede ve müdahale alanı olan kompleks bir yapıya sahip olacaktır. Sözleşmenin imzalanmasından sonra 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması hedeflenmektedir. Karaköy ASM’nin avam projeleri tamamlanmıştır. Karaköy ASM bin 357 metrekare inşaat alanında 8 Aile Hekimi Birimi, Ağız Diş Sağlığı Polikliniği, acil müşahede ve müdahale alanı olarak planlanmıştır. Yılsonunda hizmete girmesi hedeflenmektedir.” dedi.

 

“Sertifikalı eğitim verilecek”

Sağlık hizmetlerinin sunulduğu mekanlardaki kalite attırma çalışmalarının yanı sıra toplumdaki farkındalığın arttırılmasını amaçladıklarını kaydeden Dr. Koç, “Müdürlüğümüz sağlık hizmeti sunduğumuz mekânların kalitesinin artırılması çalışmaları yanında eğitim ve faaliyetlerle farkındalık artırılması çalışmalarında devam etmektedir. 2018 Yılı Teknik Destek Sonuçları Açıklandı. Başvuruları kabul edilen projelerden 13 tanesi başarılı olarak değerlendirilmiştir. 13 projenin 4 tanesi Bartın’dan sunulan projelerdir.  2018 yılı Teknik Destek Programı 3. döneminde Sağlık Müdürlüğümüzün TR81/18/TD/0039 Referans Numaralı ‘Sağlık Okuryazarlık Düzeyi Düşük Bireylerle İletişimin Eğitimle Desteklenmesi’ projesi kabul edilen 4 proje arasındadır. Proje kapsamında 250 sağlık çalışanına sosyal medya okuryazarlığı, iş hayatında iletişim becerilerinin geliştirilmesi, problem çözme ve karar verme, stresle basa çıkma, özel durumu olan hastalarla ve hasta yakınlarıyla; öfke yasayan, panik yasayan, tedaviyi reddeden, travma yasamış,  yaslı hasta, engelli bireylerle stres yönetimi, çatışma yönetimi, öfke yönetimi konularında sertifikalı eğitim verilecektir.” diye konuştu.

 

“Tüm çocuklarımızı ebeveynleriyle birlikte bekliyoruz”


Dr. Koç, son olarak da Çocuk ve gençlerin sağlıklı yaşama teşvik edilmesi amacıyla hazırlanan ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ müzikalinin 29 Mayıs Salı günü Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda sahneleneceğini söylerken tüm çocukları ebeveynleriyle birlikte bu etkinliğe davet ederek “Eski mahalle oyunlarını, sosyalleşmeyi, sporu, paylaşımı, takım ruhu gibi değerleri çocuklara kazandırmayı amaçlayan, milli, manevi değerlere sahip sıcak bir mahalleden esinlenilmiş çizgi karakter projesi olan ‘Rafadan Tayfa’, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, "Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa’ kurgusu ile gösterimlerini sürdürüyor. Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ müzikali, 29 Mayıs'ta saat 21.00 ve 23.00 arasında Bartın Cumhuriyet meydanında sahnelenecek. ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ müzikalini tüm çocuklar ücretsiz olarak izleyebilecek. Tüm çocuklarımızı ebeveynleriyle birlikte bekliyoruz.” dedi.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri