Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EKONOMİ > ‘Hayvan Refahı’ anlatıldı
‘Hayvan Refahı’ anlatıldı

‘Hayvan Refahı’ anlatıldı

06.03.2018 12:44 12 14 16 18 yazdır
Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, yurt içinde canlı hayvan nakliyesi gerçekleştirenlere yönelik olarak hayvan refahı konusunda eğitim verdi.


Konuya ilişkin olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği”, “Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ve “Yurtiçinde Canlı Hayvan Ve Hayvansal Ürünlerin Nakilleri Hakkında Yönetmelik”leri kapsamında, İl Müdürlüğü’nün toplantı salonunda eğitim düzenlendiği bildirildi.

Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Mehmet Engin Başbayrak ve Veteriner Hekim Adem Böğürcü tarafından beşincisi düzenlenen eğitime 29 tacir, nakliyeci ve sürücü katıldı.
Katılımcılar, nakliye sırasında uyulması gereken resmi ve teknik şartlar ile hayvan refahının sağlanması konularında ayrıca insan beslenmesinde büyük bir önem arz eden başta kırmızı et olmak üzere, tüm hayvansal gıdaların izlenebilirliğinin sağlanması, olası bulaşıcı hayvan hastalıklarına daha hızlı müdahale edilebilmesi konularında bilgilendirildi.

Düzenlenen eğitim sonrasında katılımcılar hayvan taşımada zorunlu olan nakliyeci, sürücü ve bakıcı belgelerini almaya hak kazandılar.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri