Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > SAĞLIK > Hastane’nin 6 araçlık engelli otoparkı var
Hastane’nin 6 araçlık engelli otoparkı var

Hastane’nin 6 araçlık engelli otoparkı var

14.09.2018 16:30 12 14 16 18 yazdır
Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Abdullah Danışman, mevcut hastanenin fiziki alanları gibi otoparkının da yetersiz olduğunu belirtirken, buna karşın hastane bahçesinde 6 araçlık engelli otoparkı bulunduğunu bildirdi.

 

Başhekim Danışman, dün yazılı bir açıklama yarak, Bartın devlet Hastanesi’nin sahip olduğu otopark imkânları hakkında bilgi verdi. Hastanenin bulunduğu bölgenin tek büyük sağlık tesisi olma özelliği taşıması nedeniyle ortalama günlük ayaktan tedavi amaçlı gelen hasta sayımız 4 bin 500 civarında olduğunu ifade eden Danışman, açıklamasında şu bilgileri paylaştı:

“Ayrıca yatan hastaların yakınları, ziyaretçileri ve hastane personellerini de eklediğimizde günlük insan akışı 6 bin kişiyi bulmaktadır. Hastaneye ulaşımda toplu taşıma araçları yeterli düzeyde kullanılmamaktadır. Hastanemizin mevcut yerleşke alanı yetersiz olup otopark veya diğer hizmet alanlarını genişletebilme açısında yetersiz kalmaktadır.  Bu kısıtlılıklara rağmen  personellerimize, hasta ve yakınlarına otopark imkânı sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu tür olumsuzluklar göz önüne alınarak yeni Devlet Hastanesi yapılacak alanın genişliği ortalama 120 bin metrekare olarak tahsis edilmiştir. Hastanemizde engelli vatandaşlarımızın kullanabilecekleri altı araç kapasiteli otopark alanı mevcuttur. Engelli vatandaşlarımıza bu alan yetersiz kaldığı durumlarda görevli personellerimiz her türlü yardımı göstermek üzere talimatlandırılmışlardır.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri