Ecen Sigorta
20 Ağustos 2018 Pazartesi
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi açtı
Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi açtı

Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi açtı

08.05.2018 16:38 12 14 16 18 yazdır
Bartın Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün yılsonu sergisi düzenlenen törenle Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri’ne açıldı.


Haber: Nilay Meryem ÇÖMLEK

Foto: Ahmet KARADENİZ


Serginin açılışına Bartın Valisi Nusret Dirim, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Asım Özdemir, öğretmen ve kursiyerler ile birlikte çok sayıda kişi katıldı.

Yıl sonu sergisi açılışı töreninde konuşan Vali Nusret Dirim, yıl boyu kursiyerlerin öğrendiği öğrettiği el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesinin çok anlamlı ve güzel olduğunu belirterek; “Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Sergisi için birlikteyiz. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz çok geniş bir yelpazeye eğitim imkanı sağlıyor. Bartın’da neredeyse dokunmadık kurslarıyla temas halinde olmayan bir aile olmadığı anlaşılıyor. Her yaş grubundan çocuklar da dahil herkesin eğitimine destek veriliyor. Halk Eğitim Merkezi bütün alanlarda kurs açabilme imkanına sahip olan bir kurumumuz. Bartın’da hem kendi kamuya ait alanlarda kurslar açılıyor hem de kurum ve kuruluşların uygun gördükleri kendilerine ait alanlarda da kursları açabilme imkanı var.” dedi.


“Siz yeter ki kurs talep edin”


Bartın’ın geleneksel el sanatlarının genç kuşaklara öğretilmesi ve o sanatların güncellenmesi anlamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün çok güzel çalışmaları olduğuna da dikkat çeken Vali Dirim, “Bartın’da yoğun bir ilginin olduğunu görüyorum. Özellikle Bartın’ın geleneksel el sanatlarının genç kuşaklara öğretilmesi ve o sanatların güncellenmesi alanında da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün çok güzel çalışmaları var. Yani dedelerimizin, ninelerimizin dönemindeki modellerin bir kısmı tabi ki kayboluyor bir kısmı toplumla yeniden buluşturuluyor. Ancak yeni ürünlerle bu modelleri buluşturmak hediyelik eşya sektörüyle geleneksel el sanatlarını oluşturmak son derece önemli. Bu anlamda da Halk Eğitim Merkezimizin ciddi bir liderlik yaptığını görüyoruz. Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Buraya bir çok ailenin, hanımefendinin hiç çekinmeden kurslarımıza gelmelerini de memnuniyetle görüyorum. Güvendikleri ortamlarda yaz kış rahatlıkla gelebilecekleri alt yapıyı kendilerine sağlıyoruz. Bu çabalar tabi ki devam edecek. Yeter ki sizler Halk Eğitim Merkezi’nden kurslar talep edin. Halk Eğitim Merkezi taleplerinizi kendi sistemleri içinde resmileştiriyorlar. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Özdemir: “17 bin 261 kişi faaliyetlerimizden faydalandı”


1 Eylül 2017 tarihi itibariyle bugüne kadar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan 836 kurstan 10 bin 227 kadın, 7 bin 34 erkek olmak üzere toplamda 17 bin 261 kişinin faydalandığını söyleyen HEM Müdürü Asım Özdemir, bu katılımın 31 Ağustos’a kadar artarak devam edeceğinin altını çizerek şunları söyledi:

“Bu yıl da yoğun bir eğitim öğretim faaliyeti gerçekleştirdik. Tüm alanlarda açılan kurs çeşitliliğimiz artarken var olan kurslarımızdaki kalite anlayışımızı da Kamu Hizmet Standartları ölçüsünde yükseltmeye gayret ettik. 1 Eylül 2017 tarihi itibariyle bugüne kadar kurumumuzda 836 adet kurs açıldı. Kurslarımızda 10 bin 227 kadın, 7034 erkek kursiyer ile toplamda 17 bin 261 kişi faaliyetlerimizden yararlandı. Bu katılım oranları 31 Ağustos 2018 tarihine kadar artarak devam edecektir.


Okuma Yazma Seferberliği devam ediyor


Kurumumuz, Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan ve Değerli Eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın destekleri ile başlatılan Okuma Yazma Seferberliği ile ilgili faaliyetlerine devam etmektedir. Bu doğrultuda sizlerin de destekleri ile 5 Mart 2018 tarihi itibariyle 68 kursumuzda 349 kadın ve 44 erkek toplamda 393 kursiyerimiz kurslarımızdan yararlanmaktadır. Okuma Yazma Seferberliğinin ilk aşaması 15 Mayıs itibari ile tamamlanacak olup devam etmek isteyen kursiyerlere de gerekli duyurular yapılıp eğitimlerine devam etmeleri sağlanmaktadır.


“Her Zaman, Her Yerde, Herkes İçin Eğitim”


Bu yıl da kurumumuzda tüm kamu kurumlanınız ve özel sektör temsilcilerimizle birlikte yoğun bir eğitim öğretim faaliyeti gerçekleştirdik. Bu faaliyetlerde devletimizin sağlamış olduğu eğitim imkânlarını çok değerli halkımıza kazandırmaya gayret gösterdik. Sizlerin nezdinde eğitim öğretim faaliyetlerine destek ve katkılarını esirgemeyen herkese şükranlarımızı sunarız. ‘Her Zaman, Her Yerde, Herkes İçin Eğitim’ sloganıyla kurumumuz halkımıza eğitim hizmetlerine devam edecektir.”

Tören, protokol tarafından sergi açılışının yapılması ve serginin gezilmesinin ardından ikramda bulunulmasıyla sona erdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri