Ecen Sigorta
18 Ağustos 2018 Cumartesi
Anasayfa > SAĞLIK > “Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi”nin ilki tamamlandı
“Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi”nin ilki tamamlandı

“Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi”nin ilki tamamlandı

04.01.2018 14:58 12 14 16 18 yazdır
Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış” eğitim programının birinci turu Bartın Devlet Hastanesi’nde tamamlandı.


Nilay Meryem Çömlek


Bartın Devlet Hastanesi ile Karabük Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol gereği, “Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitim Programı” kapsamında Bartın Devlet Hastanesi’nde çalışan tüm ebelere,  5 gün teorik 5 gün de uygulamalı eğitim olmak üzere toplam 10 gün süreyle eğitim verilmesi planlandı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim programının birinci turu Bartın Devlet Hastanesi’nde tamamlandı. 18-29 Aralık tarihleri arasında ilki düzenlenen eğitim programına, 15 ebe katılarak eğitimlerini başarı ile tamamladı. Eğitim sonunda, Bartın Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz Dr. Betül Hatipoğlu ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aslıhan Yılmaz ile Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü öğretim üyelerinin katıldığı törenle,  eğitimi tamamlayan ebelere sertifikaları takdim edildi.
Bartın Devlet Hastanesi’nde doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan eğitim programında toplam 60 ebenin eğitim alması planlanıyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri