Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > Gölbucaklı: “Koyacak başka yer mi yok?”
Gölbucaklı: “Koyacak başka yer mi yok?”

Gölbucaklı: “Koyacak başka yer mi yok?”

13.06.2018 16:11 12 14 16 18 yazdır
AK Parti, Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin Bartın Milletvekili adaylarının seçim kampanyasında kullanılan araçların Bartın Orman İşletme Müdürlüğü’nün bahçesini otopark olarak kullanması tepkiye neden oldu.

Konuyu basının gündemine taşıyan CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, AK Parti’nin hükümet olmanın nimetlerini kullanmasından dolayı zaten adil bir yarışın olduğu seçim sürecinde olmadıklarını savunurken, bu savına Bartın’dan da örnek verdi. AK Parti’nin seçim kampanyasında propaganda amaçlı kullandığı seçim otobüsü ve partinin görselleriyle giydirilmiş araçların Bartın Orman İşletme Müdürlüğü’nün bahçesine park edilmesinin siyasi etiğe uymadığını ve vatandaşlardan tepki çektiğini söyledi. Bu konudaki pek çok şikayet üzerine durumu bizzat kendisinin giderek yerinde analiz ettiğini belirten Gölbucaklı, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Burası bir devlet kurumu. Bahçesindeki araçlar ise bir siyasi partinin propaganda araçları. Buna kim izin veriyor? Kamu kurumları asla siyasete malzeme olmamalı, siyasetin arka bahçesi gibi kullanılmamalı. Ama görüyoruz ki Bartın’da hiç de öyle olmuyor. Şehirde o kadar boş arazi ve otopark varken bunları koyacak başka yer mi yok? Duruma polis de dahil kimse ses çıkarmıyor. Ama inşallah bu başıboşluk 24 Haziran’dan sonra ortadan kalkacak. CHP iktidarında kamu kurumları hiçbir şekilde siyasi partilerin ve siyasetçilerin rahatça at koşturabileceği ve onların istediği şekilde eğilip bükülen yerler olmayacak.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri