Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > EKONOMİ > Girişimcilik sertifikalarını aldılar
Girişimcilik sertifikalarını aldılar

Girişimcilik sertifikalarını aldılar

12.05.2018 11:07 12 14 16 18 yazdır
Bartın GİAD ile KOSGEB arasında imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü çerçevesinde düzenlenen Girişimcilik Kursu son erdi. Kursu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.


Bartın GİAD Başkanı Egemen Kemik, kursa ilişkin yaptığı açıklamada, Derneğin KOSGEB ile imzalamış olduğu protokol çerçevesinde 30 genç girişimcinin kursa katıldığını bildirdi. Amaçlarının yeni iş kuracak olan veya mevcutta işi olup da geliştirmek isteyen girişimcilere destek olmak olduğunu ifade eden Kemik, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yaptığımız bu işbirliği hem ilimize hem de ülkemize hem de diğer çevrelere katkı sağlayacaktır. Yeni Girişimci desteği 50 bin TL, Hibe Desteği ve 100 bin TL geri ödemeli faizsiz desteği var. Aynı zaman da KOSGEB’in Genel Destek Programı mevcutta işi olan girişimcilere de destek sağlamaktadır. Mevcuttaki işinizi geliştirmek için kullanmanızı sağlayan bir destektir. KOSGEB’den kredi alabilmeniz için iş planı sunmanız gerekiyor. Bu iş planını hazırlayabilmeniz için eğitmen arkadaşlarımız eğitimler sırasında kursiyerleri bilgilendirdi. Girişimciler; gelişime, yeniliklere ve yeniliğe açık olmalı.

 

Eğitimlerin amacı istihdam sağlamak

 

Bu çalışmalar ülkemizin önünü açan işsizliğe ve diğer sorunlara çare olan çalışmalar. Bunu devletimiz çok iyi şekilde yapıyor ve destekleri veriyor. Eğitimlerin amacı istihdam sağlamaktır. Bazı aşamalardan geçen kursiyerlerimizin de amacı, bu projede başarılı olup kendilerine bir iş kurmak. Bu iş kurmanın yanında da mutlaka bir istihdam sağlamak. Bu en büyük amacımızdır. Bununla birlikte girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri