Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > EĞİTİM > Fizyoterapi Programı açılıyor
Fizyoterapi Programı açılıyor

Fizyoterapi Programı açılıyor

05.12.2017 16:35 12 14 16 18 yazdır
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Fizyoterapi Programı'nın açılmasına karar verildi.

Bartın Üniversitesi tarafından YÖK'e yapılan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Fizyoterapi Programının açılması için verilen teklif kabul edildi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, "Fizyoterapi programı ile Bartın Üniversitesinin ülkemizin sağlık alanında nitelikli personel ihtiyacının karşılanmasına önemli ölçüde katkı sunacağına inanıyorum" dedi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Tümen ise Fizyoterapi Programı ile fiziksel engeli olan bireylerin tedavisine yardımcı olmak ve yaşam kalitesini arttırmak amacıyla uzman hekim ve fizyoterapist denetiminde fizik tedavi uygulamalarını yapan yardımcı sağlık personeli yetiştirileceğini belirtti.

 

Önümüzdeki akademik yılda öğrenci alınacak

 

Fizyoterapi programı mezunları "Fizyoterapi Teknikeri" ünvanı ile Sağlık Bakanlığı'na bağlı kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezlerinde, huzur evlerinde, kaplıca-termal tesislerinde, spor kulüplerinde, sağlık turizmine yönelik otellerde görev yapabiliyor. Programa 2018-2019 akademik yılında öğrenci alınması hedefleniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri