Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > SİYASET > Fatih Aydın: “Kardeşlik yurdu bir Türkiye inşa edilmeli”

Fatih Aydın: “Kardeşlik yurdu bir Türkiye inşa edilmeli”

03.07.2018 12:06 12 14 16 18 yazdır
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, partisinin toplamda yaşanması muhtemel kutuplaşmaları engellediğini savunurken, "hakikati söylemekten asla geri durmayacağız. Kardeşlik yurdu bir Türkiye inşa edilmeli" dedi.
Fatih Aydın: “Kardeşlik yurdu bir Türkiye inşa edilmeli”


Seçim sonuçlarının değerlendirildiği Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı’nın toplantısı için ilimize gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, “Saadet Partisi, yürüttüğü ilkeler siyaseti ile toplumda yaşanması muhtemel derin kırılma ve kutuplaşmaları engellemiştir. Bundan sonra da aynı duyarlılık ve hassasiyet ile inandığı doğruları korkusuzca söylemeye devam edecektir. Kınayanların kınamasına aldırmadan hayra motor, şerre fren olma çabasını kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edecektir. Popülist siyasete uymuyor diye hakikati söylemekten asla geri durmayacaktır. Hep söylediğimiz gibi, bizim derdimiz makam derdi değil, vatan derdidir” dedi.

Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı’nda düzenlenen 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçim sonuçlarını değerlendirme toplantısına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın da katıldı. Önemli bir seçimi geride bıraktıklarını, ortaya çıkan sonucun ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Fatih Aydın, birinci tur oylamada Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ederken, “Ülkemizin hayrına yapılacak çalışmalarda üstün başarılar diliyorum. Yine hiçbir parti ayrımı yapmadan, yeni dönemde Parlamento’da milletvekili olarak görev yapacak bütün arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. TBMM, millet iradesinin kalesidir. Milletvekillerinin bu ruh ve anlayışa uygun olarak milletin talep ve beklentilerinin sözcüsü olmalarını diliyorum” dedi. 

“Türkiye artık normalleşmeli”

 

Türkiye’nin 24 Haziran seçimleri sonrası yeni bir yönetim sistemine geçtiğini belirten Fatih Aydın, “Ayrıştırıcı ve ötekileştirici değil, kucaklayıcı ve bütünleyici bir yönetim anlayışının benimsenmesi gerekiyor. Bir kişiyi, bir partiyi, bir grubu değil, 81 milyonun tamamını kucaklayan bir yaklaşım ortaya konmasını bekliyoruz” dedi.

 

“Seçim sonuçlarını titizlikle değerlendiriyoruz”

 

Parti olarak seçimlerde bekledikleri neticeyi göremediklerini belirten Fatih Aydın, bu nedenle sonuçları titiz bir şekilde değerlendirmeye başladıklarını kaydetti. Bu amaçla Türkiye genelinde tüm parti mensuplarıyla bir araya geleceklerini de dile getiren Fatih Aydın, “Bu gün Bartın’dayız. Önümüzdeki günlerde de tüm illerde hızlı bir şekilde toplantılar düzenleyerek seçim sonuçlarını bütün yönleriyle ele alacağız. Artılarımız olduğu kadar eksilerimizi, doğrularımız olduğu kadar eksiklerimizi dürüst ve samimi bir şekilde masaya yatıracağız. Kendi payımıza en doğru değerlendirmeleri yaparak, milletimizle en hızlı ve en geniş şekilde kucaklaşmanın yollarını aramaya devam edeceğiz. Çünkü bizim için seçimler bir sonuç değil, bir başlangıçtır” diye konuştu. 

Eşit olmayan şartlarda seçim

 

Hiçbir mazeretin başarının yerini tutmayacağını ancak seçimlerin ise anormal şartlar altında yapıldığının da unutulmaması gerektiğini ifade eden Fatih Aydın, “Seçimler OHAL uygulaması altında gerçekleştirildi. Ağır bir kamplaştırma ve kutuplaştırma siyaseti yürütüldü. İktidar her türlü devlet imkânını kullanırken, birçok yerde Saadet Partimizin bayrak asmasına bile izin verilmedi. Yasal hakkımız olmasına rağmen asılan bayraklar da belediye zabıtaları tarafından zorla indirildi. Partimiz saldırıya uğradı. Her türlü gerçek dışı, haksız iftira ve propagandaya maruz bırakıldı. Medya iktidar mensuplarına ekranlarını ve sayfalarını sınırsız bir şekilde açarken Saadet Partimiz yok sayıldı. Bütün bunlara rağmen böyle bir ortamda asaletini bozmadan, canla başla çalışan ve her seçim bölgesinde en büyük gayret ve fedakârlığı ortaya koyan bütün adaylarımızı ve parti mensuplarımızı bir kez daha tebrik ediyor, kutluyorum” dedi.

 

“Derin kırılma ve kutuplaşmanın önüne geçtik”

 

Seçim sonuçları ne olursa olsun gösterdikleri duruş ile partilerinin toplumda makul bir çoğunluğun takdirini kazandıklarını ifade eden Fatih Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

“Saadet Partisi, yürüttüğü ilkeler siyaseti ile toplumda yaşanması muhtemel derin kırılma ve kutuplaşmaları engellemiştir. Bundan sonra da aynı duyarlılık ve hassasiyet ile inandığı doğruları korkusuzca söylemeye devam edecektir. Kınayanların kınamasına aldırmadan hayra motor, şerre fren olma çabasını kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edecektir. Popülist siyasete uymuyor diye hakikati söylemekten asla geri durmayacaktır. Hep söylediğimiz gibi, bizim derdimiz makam derdi değil, vatan derdidir.” 

“Bizi susturmaya çalışıyorlar”

 

Seçim sürecinde partilerine yönelik, ‘Saadet’in oyları CHP’ye gidecek’ yönündeki ifadelerin seçim sonrasında da devam ettirilmeye çalışıldığına dikkat çeken Fatih Aydın, “Bu tamamen gerçek dışı bir hezeyandır. Gerçeklerle uzaktan yakından alakası yoktur. Peki, neden Saadet Partisi hedef alınmaya devam ediliyor? Neden Saadet Partisi ile uğraştıkları kadar hiçbir parti ile uğraşmıyorlar? Çünkü Saadet Partisi onların vicdan aynasıdır. Kalplerinde var olan pişmanlıklarına dokunmaktadır. Saadet sussa mesele kalmayacak zannediyorlar. Bunu bastırmanın çabası ile üzerimize geliyorlar” dedi.

 

Hükümet ve Parlamento’ya önemli çağrı!

 

Bir ülkenin üzerine kurulduğu ana sütunlardan olan adalet, ahlak, eğitim ve ekonomide ciddi anlamda tahribat yaşandığına dikkat çeken Fatih Aydın, bu durumun yeni dönemde odak noktası haline gelmesi gerektiğini belirterek yeni kurulacak hükümete ve Parlamento’ya şu çağrılarda bulundu: 

“OHAL kaldırılmalıdır. Hukukun üstünlüğü mutlak surette tesis edilmelidir. Etkiden ve önyargıdan arındırılmış bir adalet mekanizması tesis edilmelidir. Temel hak ve özgürlükler teminat altına alınmalı, düşünce, ifade ve basın özgürlüğü sağlanmalıdır. Ülkede barış ve huzur ortamını temin edecek bir dil ve üslup kullanılmalıdır. Kuvvetler ayrımı prensibi kâmil manada hayata geçirilmelidir. Tüketimi değil, üretimi esas alan bir ekonomik model benimsenmelidir.

 

Yolsuzluk ve israf engellenmeli

 

Yolsuzluk ve israf ivedi bir şekilde engellenmelidir. Var olan kaynaklar şatafat ve gösterişe değil, üretime dayalı yatırımlara kullanılmalıdır. Çılgın projelere değil, akıllı ve planlı yatırımlara öncelik verilmelidir. Devlet yönetiminde torpil ve iltimas değil, ehliyet ve liyakat esas olmalıdır.

 

Milli birlik ve beraberlik süreci başlatılmalı

 

Şahsiyetli bir dış politika izlenmelidir. Uluslararası ilişkilerde çatışma, meydan okuma değil, müzakere esas alınmalıdır. Düşmanların değil, dostların sayısını artıracak bölgesel birlikteliklere önem ve öncelik verilmelidir. İçeride ne kadar birlik olursak dışarıya karşı o kadar güçlü oluruz. İçeride birliğin inşasında da en önemli sorumluluk yöneticilere aittir. En hızlı şekilde milli birlik ve beraberlik süreci başlatılmalıdır. Kardeşlik yurdu bir Türkiye’nin inşası için herkes üzerine düşen vazifeyi yerine getirmelidir.

 

“Partimiz, hayırlı hizmetleri desteklemeye devam edecek”

 

Saadet Partisi, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hayırlı hizmetleri desteklemeye, bedeli ne olursa olsun ülkemizin aleyhine olan yaklaşımlara karşı da sonuna kadar mücadele etmeye devam edecektir.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri