Ecen Sigorta
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > EĞİTİM > Evde eğitim gören öğrenciye karnesini Demir verdi
Evde eğitim gören öğrenciye karnesini Demir verdi

Evde eğitim gören öğrenciye karnesini Demir verdi

08.06.2018 14:05 12 14 16 18 yazdır
İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, engeli nedeniyle evde eğitim gören öğrenciyi evinde ziyaret ederek hem karnesini verdi hem de sevincine ortak oldu.


Nilay Meryem ÇÖMLEK


Bartın’da 2017- 2018 eğitim öğretim yılı, karne töreniyle sona erdi. 30 bin 451 öğrenci karnelerini alıp, tatile çıkmanın sevincini yaşadı. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, engeli nedeniyle evde eğitim gören öğrenciyi evinde ziyaret ederek hem karnesini verdi hem de sevincine ortak oldu.


Bartın Kozcağız beldesinde doğuştan engelli E.G., karne sevincini evinde yaşadı. Özel durumları nedeniyle okula gidemediği için Milli Eğitim Bakanlığı’nın evde eğitim hizmetleri programından faydalanan 8. sınıf öğrencisini Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Ahmetler Ortaokulu Müdürü Erdal Tunçtürk ve Beden Eğitimi Öğretmeni Kürşat Tosun evinde ziyaret etti. Karneni evinde Milli Eğitim Müdürü Demir’den alan engelli öğrenci, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade ederek, İl Müdürü Demir’e teşekkür etti. Demir, aileler ile bir süre sohbet ettikten sonra öğrenciye saat hediye etti.
Karne sevincine ortak oldular


İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Bartın’da il genelinde fiziki engeli nedeniyle okula gidemeyecek durumda olan 45 öğrenciye evde eğitim verildiğini söyledi. Her yıl evde eğitim alan engelli öğrencileri ziyaret ederek karnelerini verdiklerini ve onlarla karne sevincini paylaştıklarını ifade eden Demir; “Engelli öğrencilerimizi evlerinde ziyaret edip karnelerini teslim ediyoruz. Bu çocuklarımız fiziksel engelleri nedeniyle okullara gidemiyorlar. Bu nedenle okulda yaşayamayacağı karne heyecanını evlerinde yaşatalım istiyoruz. Önceki yıllarda aileler çocuklarını söylemiyorlardı. Sokağa çıkarmaktan bile çekiniyorlardı. Engelli çocuklarını odaya kilitliyorlardı. Allah’a hamdolsun bu değişti. Devletimiz engellilerimize büyük önem veriyor. Engelli çocuklarımıza para verdiği gibi bakan ailesine de destekte bulunuyor. Bunun yanında öğretmenler de ayağına gidiyor. Yani devletimiz tüm imkânlarını seferber etmiş durumda. Bu konuda gerçekten ülkemizin geldiği durum çok önemli. İl genelinde 45 öğrencimiz evde eğitim alıyor. Bartın ilinde fiziki engeli nedeniyle okula gidemeyecek durumda olan öğrencilerimizin tamamına evde eğitim veriliyor.” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri