Ecen Sigorta
20 Temmuz 2018 Cuma
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Ebru, Camaltı ve Kaligrafi kurslarına yoğun ilgi
Ebru, Camaltı ve Kaligrafi kurslarına yoğun ilgi

Ebru, Camaltı ve Kaligrafi kurslarına yoğun ilgi

16.12.2017 15:46 12 14 16 18 yazdır
Bartın Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Ebru, Camaltı ve Kaligrafi Kursları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Daha önce eski belediye hizmet binasında çalışmalarını sürdüren Ebru, Camaltı ve Kaligrafi kursları, Bartın Belediyesi tarafından Yalı Yaşam Merkezi'nde düzenlenen Sanat Atölyesi'ne taşınarak daha iyi koşullarda hizmet vermeye başladı. Ebru 40, Camaltı 20 ve Kaligrafi 10 olmak üzere 70 vatandaşın eğitim aldığı kursların eğitmenliğini ise İbrahim Boz yapıyor. Yılda bir kez açılan kurslarda hiç bir yaş sınırlaması bulunmuyor.

 "70 vatandaşımız faydalanıyor"

 

Vatandaşları Bartın Belediyesi tarafından ücretsiz verilen kurslara davet eden Başkan Cemal Akın,  alt ve üst yapı gibi hizmetleri dışında sosyal ve kültürel alanda da vatandaşların gereksinimlerini karşılaması için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyledi.

Akın açıklamasında "Vatandaşlarımızın boş zamanlarını daha iyi değerlendirebilmeleri ve kendilerini geliştirebilmeleri için Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kurslar düzenliyoruz. Bu kapsamda açmış olduğumuz Ebru, Camaltı ve Kaligrafi kurslarımızda 70 vatandaşımız faydalanıyor. İbrahim Boz hocamızın eğitmenliğini yaptığı kurslarda eğitim alan kursiyerler yapmış oldukları eserleri yılsonu sergisi düzenleyerek sergileme fırsatı buluyorlar. Bu kurslarımızı da hiçbir ücret talep etmeksizin gerçekleştiriyoruz" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri