Ecen Sigorta
17 Temmuz 2018 Salı
Anasayfa > ASAYİŞ > Dünyanın ortak sorunu terör
Dünyanın ortak sorunu terör

Dünyanın ortak sorunu terör

20.10.2017 16:10 12 14 16 18 yazdır
Bartın Valiliği, "Alo 140 Terör İhbar Hattı"nın kullanımını ve bilinilirliğini arttırmak amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2 ayrı kamu spotu hazırlanarak yayınlanmaya başlandığını bildirdi.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de terör, en önemli sorun olmayı sürdürüyor. İşte tam da bu noktada terör ve teröristlerle mücadelede sadece güvenlik güçlerinin mücadelesi yeterli olmayabiliyor. Sorumluluk sahibi, çevresindeki olaylara duyarlı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü benimsemiş vatandaşların da kolluk kuvvetlerine bu mücadelede yardımcı olması gerekiyor.

 

İhbarlar büyük katkı sağlıyor

 

Konuya ilişkin olarak Bartın Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "terör olaylarının önlenmesi, meydana gelen olayların aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik vatandaşlarımızdan alınan ihbarlar terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara büyük katkı sağlamaktadır" denildi. Devletin ilgili birimlerinin etkin ve kararlı bir şekilde yürütmekte olduğu terörle mücadele sürecinde vatandaşlar tarafından yapılan ihbarlar sonucunda çok sayıda terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirilerek olması muhtemel birçok terör eyleminin engellenmesinin sağlandığının vurgulandığı açıklamada, şöyle denildi:

"Terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla 30 Ekim 2015 tarihinde 'Alo 140 Terör İhbar Hattı' kurulmuştur. Alo 140 Terör İhbar Hattı'nın kullanımını ve bilinirliğini arttırmak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğümüzce 2 ayrı Kamu Spotu hazırlanarak www.rtuk.gov.tr adresinde yayınlanmıştır."

 

Görmezden gelme yeter!

 

"Alo 140 Terör İhbar Hattı"nın tanıtımına ilişkin spotlarda "Hep Birlikte Durdurabiliriz" sloganı kullanılırken, spotlardan birinde televizyon kanallarındaki sunucuların, diğerinde ise pek çok ünlünün mesajlarına yer veriliyor. Hattın tanıtımına ilişkin olarak sosyal paylaşım sitelerinden yapılan paylaşımlarda da #Görmezdengelmeyeter Hagtech'i kullanılıyor.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri