Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > SAĞLIK > Dünya Fizyoterapi Günü’nü kutladılar
Dünya Fizyoterapi Günü’nü kutladılar

Dünya Fizyoterapi Günü’nü kutladılar

14.09.2018 16:18 12 14 16 18 yazdır
Bartın’da hem devlet hastanesinde hem de özel poliklinik ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışan fizyoterapistler, 8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü”nü kutlamak ve mesleki dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergilemek adına yemekte biraraya geldi.

 

TOLGA AKINER

Türkiye Fizyoterapistler Derneği Bartın Temsilcisi Bartın Devlet Hastanesi Fizyoterapistlerinden Gökhan Topkaya’nın girişimiyle organize edilen yemeğe katılanların hepsi Fizyoterapist olunca yemek boyunca konuşulanlar da mesleki konular oldu. Tanışma ve kaynaşmayı da amaçlayan gecede kısa bir konuşma yapan Türkiye Fizyoterapistler Derneği Bartın Temsilcisi Gökhan Topkaya, şunları söyledi:

“Çeşitli egzersiz programları, eğitim ve tavsiyeler yolu ile tüm yaş gruplarındaki hastaların veya bireylerin hedef aktivite veya fonksiyonlarına ulaşmalarını sağlama gayretinde olan biz fizyoterapistler, yaptığımız işin zorluklarından kaynaklı tüm mesleki deformasyonlarımıza rağmen bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ancak bunu yaparken de mesleki dayanışmamızı ve kendimizi geliştirmeyi hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz. Bu gece bir başlangıç olsun diyor, katıldığınız için sizlere teşekkür ederken Dünya Fizyoterapi Günü’nüzü kutluyor, ülkemizde mesleğimizin en kısa sürede hak ettiği değere ulaşmasını diliyorum.”

 

Dernek 1969’da kuruldu

 

1951 yılında 11 ülke derneği bir araya gelerek Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu’nun (WCPT) resmi olarak kurulmasını sağladı. Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu da 1996 yılında, konfederasyonun resmi olarak ilk toplantı günü olan 8 Eylül’ü “Dünya Fizyoterapi Günü” olarak kabul etti. Türkiye Fizyoterapistler Derneği ise 1969 yılında kuruldu. 1974 yılında WCPT üyeliğine kabul edilen Türkiye Fizyoterapistler Derneği, 1991 yılında da WCPT- Europe üyeliğine kabul edildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri