Ecen Sigorta
18 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > YAŞAM > Dosyalar ilgili komisyonlara havale edildi
Dosyalar ilgili komisyonlara havale edildi

Dosyalar ilgili komisyonlara havale edildi

09.07.2018 09:41 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarının 4. Birleşiminde de önemli kararlara imza attı. Yapılan 4. Birleşiminde gündemde bulunan dosyalar görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.


Bartın İl Genel Meclisi 4. Birleşimini Özel İdare Meclis Toplantı Salonunda, İl Genel Meclis Üyeleri Hikmet Özdilkural, İrfan Ekmekçi, Mustafa Güney, Sefai Dikyurt, Murat Erfındık, Recep Regaip Bayraktar, Şevket Aydıroğlu, Hasan Karakurt, Ercan Uyan ve Orhan Çaça’nın katılımıyla İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirdi.

 

10 Gündem maddesiyle başlayan Temmuz ayı toplantılarına 4 gündem maddesi daha ilave edilerek önemli dosyalar gündeme alındı. 5 günlük meclis toplantıları içerisinde Bartın’ın büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacak kararlara imza atılarak ilave edilen yeni gündem maddelerinin ilgili komisyonlara havalesi gerçekleştirildi.

 

Temmuz ayı gündemleriyle ilgili Mecliste açıklama yapan İL Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun  imar planlarıyla ilgili çalışmaların aralıksız sürdüğünü, bunun yanında Köy Yerleşik alanlarının belirlenmesiyle ilgili çalışmaların da artık sonuna yaklaşıldığını ifade etti. Dursun, 4’üncü Birleşime kadar 7 gündem maddesinin komisyon raporlarının oylanarak karara bağlandığını, geri kalan 7 dosyanın da bugün itibariyle 5 inin ilgili komisyonlara havalelerinin gerçekleştirildiğini belirtti. Dosyalar arasında Sözleşmeli Personel Ücretlerinin Belirlenmesi, İl Özel İdaresi’nce hazırlanan projelerin 2018 Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması, Köy Yerleşik Alan ve Civarı Sınırlarının Tespiti ile İmar Planlarının Onaylanması gibi önemli gündemlerin yer aldığını açıkladı.

 

Başkan Dursun açıklamasının sonunda, Temmuz ayı toplantılarında alınacak olan tüm kararların şimdiden Bartın’a hayırlı olmasını dilediğini yine Meclis ve komisyon çalışmalarında gösterdikleri gayretlerden dolayı tüm Meclis üyelerine ve Özel İdare yetkililerine teşekkür ettiğini belirtti. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri