Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > DKMP 10. Bölge Müdürü Bartın’da incelemelerde bulundu
DKMP 10. Bölge Müdürü Bartın’da incelemelerde bulundu

DKMP 10. Bölge Müdürü Bartın’da incelemelerde bulundu

16.04.2018 16:51 12 14 16 18 yazdır
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit Bartın’da incelemelerde bulundu.


DKMP Bartın İl Şube Müdürlüğü Gürcüoluk Mağarası ve Ahatlar Tabiat Parkları’nda incelemelerde bulunan DKMP 10. Bölge Müdürü Başyiğit’e, Milli Park Müdürü Erol Büyükdoğan, Bartın İl Şube Müdürü Ali Bozkurt, Tekniker İdris Kabasakal eşlik etti. 

Cazibe merkezi olmaları hedefleniyor

 

İncelemeler esnasında yapılan istişarelerde, Gürcüoluk Mağarası Tabiat Parkı Peyzaj Uygulama Planı’nın kısa sürede hayata geçirilmesi ve Ahatlar Tabiat Parkı yatırımları ile bu tabiat parklarının birer cazibe merkezi haline getirilmesi hedeflendi. 

Aksu Şelaleleri için talimat verdi

 

DKMP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, daha sonra Bartın’ın Ulus ilçesi Kumluca beldesi sınırlarında yer alan Aksu Şelaleleri’nde de incelemelerde bulundu. Tabiat harikası 23 şelalenin bulunduğu bölgenin tabiat parkı ilan edilmesi maksadıyla gerçekleştirilen çalışmaların hızlandırılması ve en kısa zamanda başvuruların yapılması talimatını verdi. Aksu Şelaleleri’nin tabiat parkı ilan edilmesiyle gerçekleştirilecek yatırımlarla, bölgenin bir turizm merkezi haline geleceğini vurgulayan Hasan Başyiğit, “Bölgede turizminin canlanması gerek yöre halkına gerek ülke ekonomimize büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

DKMP Bartın İl Şube Müdürlüğü, ülkemizin kaynak değerlerini en iyi şekilde koruyarak bölge ve ülke ekonomisi adına başarılı projeler üretmeye devam ediyor. Yapılan her türlü çalışmada koruma kullanma dengesi gözeten İl Şube Müdürlüğü ulusal varlıklarımızdan sürekli ve sürdürülebilir şekilde fayda sağlarken, diğer taraftan bu varlıkların korunması maksadıyla azami özen gösteriyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri