Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Nilay Meryem ÇÖMLEK > Dernek başkanı herkesi temsil etmiyor!
Nilay Meryem ÇÖMLEK

Dernek başkanı herkesi temsil etmiyor!

15.05.2017 09:19 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Nilay Meryem ÇÖMLEK

Bartın'daki basın kuruluşlarını bilen bilir. Her ne kadar bünyesinde çalıştığım Bartın Halk Gazetesi başta olmak üzere Bartın Manşet Gazetesi, Bartın 74 Haber Gazetesi, Bartın Hergün Gazetesi, Bartın Pusula Gazetesi olmak üzere 5 adet günlük yayın yapan gazete olsa da bunların yanında haftalık olarak çıkan gazeteler de var.

Bunun yanında her ne kadar bir dernek daha aktif görünse de Bartın'daki gazetecilerin üyesi olduğu birkaç tane dernek var. Ama basın kuruluşlarında çalışan basın mensuplarının hepsi bu derneklere üye değil ve herhangi bir derneğe üye olmayan birçok basın mensubu var. Yani demem o ki bir dernek başkanları Bartın'daki basın camiasının tamamını temsil etmiyor.

Sözü nereye bağlayacağıma gelirsek? Geçtiğimiz günlerde kız çocuklarının eğitimine büyük önem veren, bunun için de çeşitli yardım kampanyaları, etkinlikler düzenleyen İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı'nın organize etmiş olduğu bir kermes açılışı düzenlendi. Basın mensuplarının neden haberi yok diye bu konuyu araştırırken Türk sinemasının ünlü isimlerinden Nebahat Çehre ile eski manken Deniz Zorlu ve Mimar Sumru Eren'in de katılarak destek olduğu bu kermes açılışı için basın mensupları adına Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan'a davet gönderilmiş. Ancak diğer basın kuruluşlarına da haber verilmesi istenmesine rağmen hatta aynı gün Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ın düzenlemiş olduğu basın toplantısında Güngör Yavuzaslan ve diğer basın kuruluşu temsilcilerinin de bulunmasına rağmen hiçbir basın mensubu bu kermes hakkında bilgilendirilmedi. Güngör Bey, kız çocuklarının eğitimi için büyük çaba harcayan, onlar için etkinlikler düzenleyen İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı'nın bu programı konusunda tüm basın mensuplarını bilgilendirmek yerine sadece kendi bünyesi altında görev yapan arkadaşı alarak o programa icabet etti. O programa katılmayan basın mensupları da İBEV'in gözünde davete ilgi göstermedi olarak gösterilmiş oldu.

Yalnız şunun özellikle altını da çizerek belirtmek isterim ki Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, beni ve Bartın Halk Gazetesi'ni temsil etmiyor.

Eğer bir dernek başkanı olarak etik davranabilseydi ya kendisini arayan İBEV temsilcisine "Bartın'daki tüm basın kuruluşları bizim derneğe üye değil yani ben tüm kuruluşları temsil etmiyorum. Sizin kendilerine ulaşmanız daha sağlıklı olur" deseydi ya da "Arkadaşlar İBEV'in kız çocuklarının eğitimi için düzenlediği bir kermes açılışı var. Hepiniz davetlisiniz" diyerek tüm basın mensuplarının bu programa katılımını sağlayabilirdi.

Yani demem o ki böylesine önemli programa tüm basın kuruluşu temsilcilerinin katılımını engelleyen kişi Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan'dır. Kendisini kız çocuklarına adayarak özellikle onların eğitimine büyük önem veren İnci Bankoğlu'nu ve İBEV Yönetim Kurulu Üyeleri'ne sonsuz teşekkür ediyoruz. Ancak bu konuyu bile basın mensupları arasında "ayrımcılık" noktasına taşıyan Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Sayın Yavuzaslan'ı da kınıyorum. Bu yapılan diğer gazeteciler haber atlatmak değil haber kaçırmaktır.

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.