Ecen Sigorta
21 Eylül 2018 Cuma
Anasayfa > SİYASET > CHP, Ulus’tan birlik mesajı verdi
CHP, Ulus’tan birlik mesajı verdi

CHP, Ulus’tan birlik mesajı verdi

10.02.2018 15:49 12 14 16 18 yazdır
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın teşkilatı, 2019 yılında yapılacak olan seçimlere yönelik hazırlıkların startını, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği Ulus’taki kahvaltıda verdi.


TOLGA AKINER

Bartın CHP teşkilatı, peşi sıra gerçekleştirilen ilçe ve il kongreleri ile Genel Başkan ve yeni yönetimin belirlendiği kongrenin ardından Ulus İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen birlik ve dayanışma toplantısında bir araya geldi.

 

Küre Dağevi’nde kahvaltı

 

Ulus CHP İlçe Yönetimi tarafından Ulus’taki Küre Dağları Milli Parkı içindeki Küre Dağevi’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Bartın Yönetim Kurulu üyeleri Sabri Aktaş, Mustafa Demiroğlu, Savaş Ulukavak ve Utku Altun, CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Amasra CHP İlçe Başkanı Ömer Bora Işıkal ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kurucaşile CHP İlçe Başkanı Hüseyin Sevim ve Yönetim Kurulu üyeleri ile il ve ilçe Kadın Kolları üyeleri katıldı.

 Seçimlere hazırlık için start verildi

 

Ulus CHP İlçe Başkanı Yaşar Yıldırım yaptığı kısa açılış konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verirken, herkese katılımları için kendisi ve teşkilatı adına teşekkür etti.

Daha sonra söz alan CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, parti teşkilatlarında görev alan herkese, kongreler öncesindeki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Partinin mahalle, ilçe ve il delegelerinin belirlenmesi süreçleri ile ilçelerin yanı sıra il kongresi öncesinde ve kongrelerde yaşananlara ilişkin hatırlatmalarda bulunan Yalçınkaya, tüm bu süreçlerde sergilenen birlik ve beraberliğin, her geçen gün üzerine biraz daha koyup 7’den 70 tüm teşkilatı ve CHP’ye gönül verenleri bir araya getirerek sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

2019 yılında mahalli seçimler ile birlikte milletvekilliği ve Başkanlık seçiminin de birlikte yapılacağını anımsatan CHP Milletvekili Yalçınkaya, “Bu yüzden 2019’daki seçimler çok önemli. Teşkilat olarak kenetlenmemiz ve çok iyi hazırlanmamız lazım. AK Parti iktidarının ülkede yarattığı tahribatı ve buna karşı partimizin neler yapabileceğini vatandaşlarımıza çok iyi anlatmamız gerekiyor. Kapı kapı dolaşarak herkese neden CHP’ye oy vermesi gerektiğini anlatmamız gerekiyor. Bu noktada da özellikle ilçe başkanlarımıza büyük görev düşüyor.” dedi.

 Toplantılar sürecek

 

Kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek hem ülke hem de Bartın gündemine ilişkin değerlendirmeler yapma fırsatı bulan CHP teşkilatı, bundan sonra sık sık değişik ilçe başkanlıklarının ev sahipliğinde gerçekleşecek olan benzer toplantılarda bir araya gelerek, 2019 yılındaki seçimlere yönelik stratejileri belirlemeyi ve görev dağılımı yaparak Bartın’daki CHP oylarını arttırmayı kararlaştırdılar. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri