Ecen Sigorta
17 Temmuz 2018 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > CHP’de yeni başkan İlknur Erkan oldu

CHP’de yeni başkan İlknur Erkan oldu

07.01.2018 17:39 12 14 16 18 yazdır
İlknur Erkan oyların büyük çoğunluğunu alarak CHP Bartın'ın yeni il başkanı oldu.
CHP’de yeni başkan İlknur Erkan oldu

CHP’de yeni başkan İlknur Erkan oldu

 

Ahmet KARADENİZ

 

CHP Bartın İl Başkanlığı Olağan Kongresi büyük katılım altında yapıldı. Kongrede mevcut başkan Mehmet Arslan ve Belediye Meclis Üyesi İlknur Erkan, CHP Bartın İl Başkanlığı için yarıştı. Seçimlerde İlknur Erkan oyların büyük çoğunluğunu alarak CHP Bartın'ın yeni il başkanı oldu.

 

Bartın Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Bartın Milletvekil M. Rıza Yalçınkaya, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, CHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Fatmaz Özcan, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Eğitim Sen Bartın Şube Başkanı Sedat Bora, Atatürkçü Düşünce Derneği Bartın Şube Başkanı Yavuz Alpay, CHP ilçe ve belde başkanları, delegeler ve çok sayıda partili katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptı.

 

İlknur Erkan 57 oy fark attı

Kongrede mevcut başkan Mehmet Arslan ve Belediye Meclis Üyesi İlknur Erkan, CHP Bartın İl Başkanlığı için yarıştı. 2 liste ile gidilen kongrede İlknur Erkan 112 delegenin oyunu alarak başkan seçildi. Diğer aday Mehmet Arslan ise 55 delegenin oyunu aldı. 2 oy da geçersiz sayıldı.

 

Yalçınkaya, “Daha fazla çalışmamız gerekiyor”

Eski Bartın Belediyesi başkanlarından Ahmet Altıntel’in cenazesine katılacağı için konuşmasını kısa tutan CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bartın il kongremiz, ülkemize ve Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olsun. İki adayımız var. İkisine de başarılar diliyorum. Önemli olan seçimler bittikten sonra el ele, gönül gönüle Cumhuriyet Halk Partisi başarısı için hep birlikte koşturabilmektir.

2019 yılında iki önemli seçim var. Biri yerel seçimler, diğeri genel seçimler. Dolayısıyla bu iki önemli seçimde, her zamankinden daha fazla çalışmamız gerekiyor. Yerel seçimlerde belediyeyi alabilmek ve Bartın'da söz sahibi olabilmek için büyük emek sarf etmesi gerekiyor. İnançlı olmamız gerekiyor. İnanıyorum ki Amasra'da olsun, Kurucaşile'de olsun, Ulus'ta olsun, diğer beldelerde olsun ve Bartın merkezde olsun Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerde başarıyı yakalayacağına inanıyorum. Aynı şekilde genel seçimlerde de, 2019 yapılacak olan başkanlık seçimlerinde de başarı çıtasını yükselteceğine inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül veren dostlar, her zaman partimizin başarı için koştunuz, çabaladınız, alın teri döktünüz, sizlerin sayesinde bugün Cumhuriyet Halk Partisi olarak Bartın'da bir milletvekilini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderdiniz. Dolaysıyla bu onurlu ve şerefli görevi sizler sayesinde yapabilme fırsatını buldum. Sizlerin verdiği destek ve katkı, bana olan inancınız, Bartın milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunmamı sağladı. Ben bu nedenle bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum, hepinizden Allah razı olsun. Sizlere layık olabilmek için seçildiğim günden bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisinin bana emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandırmanın onurunu yaşadım.

“Bana emanet ettiğiniz emanete, hiçbir zaman ihanet etmedim”

 Bana emanet ettiğiniz bu kutsal emanete, hiçbir zaman ihanet etmedim. Her zaman Cumhuriyet Halk Partisi'nin başarısı için elimden gayreti ortaya koydum. Sizlerin desteği ve katkısıyla Cumhuriyet Halk Partisinin başarısı için koşturduk. İnşallah bundan sonra da hep birlikte koştururuz. Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var. Demokrasi için, hak için, hukuk için, adalet için Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha fazla Türkiye'nin ihtiyacı var. O nedenle ben sizlere her zaman minnettarım. Sizler her zaman hiçbir zaman karşılık beklemeden gönülden, Cumhuriyet Halk Partisine destek çıktınız, sahip çıktınız. Sadece Cumhuriyet Halk Partili olmanın onur ve gurur verici olduğunu düşünerek partimize her zaman destek verdiniz. İnşallah bundan sonra da bu destekleriniz devam eder, ama hedef 2019 yılında yapılacak yerel seçimler ve 2019 yılında yapılacak genel seçimlerdir.”

Ağbaba, “Türkiye birden büyüktür”

Ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptığı konuşmada ülke gündemini değerlendirerek hükümeti eleştirdi. Ağbaba partisinin Bartın kongresinde yaptığı konuşmada 2019’a giderken umutlu olunması gerektiğini belirtti. Ağbaba konuşmasında ilk olarak kongrenin Bartın ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek farklı siyasi düşüncedeki insanların adalet için yürüdüğünü hatırlattı. Ağbaba, "Ankara'da 15 Haziran'da 'Ben yürüyorum' diyen bir insanın arkasında farklı siyasi görüşlerde, milliyetçisi, sosyalisti, solcusu, Kürt'ü, Türk'ü, Çerkez'i, Türkiye'nin tamamı adalet için bir araya gelerek 432 kilometre yol katetti. Türkiye ve dünya hem 16 Nisan'da hem adalet yürüyüşünde gördü ki Türkiye birden büyüktür" dedi.

Ağbaba yaptığı konuşmasında ayrıca birlik ve beraberlik mesajları da vererek, "Bize düşen görev el ele, kol kola vermek. İçimizdeki sorunları bir tarafa bırakacağız. Buradan birlik içerisinde çıkacağımıza inanıyorum. 2019'da Türkiye'yi Recep Tayyip Erdoğan yönetemeyecek. 2019'da Türkiye'yi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yürüyen, onun değerlerini savunan bir anlayış yönetecek. Bundan hiç kuşku duymayın" dedi.

Özel, “İnsanları kutuplaştırıyor, bölüyor”

CHP Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel ise yaptığı konuşmada 2019 seçimlerinin önemine dikkat çekerek şunları söyledi, “16 Nisan'daki ruhu yakalamak lazım. Karşımızda ilkokul matematiği olan, OBEB yöntemi ile ülkeyi yöneten biri var. OBEB, ortak bölenlerin en büyüğü demek. Sağcı olur, solcu olur. Alevi olur, Sünni olur. En son nikahını belediye personeline kıydıranla imama kıydıranlar oldu. Bu şekilde insanları kutuplaştırıyor, bölüyor. Bugüne kadar başarılı olduğu bir yöntem ama ilkokulda bir de OKEK var. OKEK de ortak katların en küçüğü demek. Birileri ortak bölenlerin en büyüğü ise bununla mücadele etmenin yöntemi, ortak katların en küçüğünde bir araya gelmek. Biz referandumda trafoya kedi girecek diye korkuyorduk, ana trafoya kaplan soktular. Her şeye rağmen bir arada durmayı başardık. OKEK'in en küçüğü olan adalet için adalet yürüyüşü yaptık."

Terör örgütleri ile hiçbir zaman bağlarının olmadığını da belirten Özel, “Bunlar terör örgütleri ile beraber' diyorlar. Terör örgütleriyle beraber demesi, 'Ben CHP'ye söyleyecek söz bulamadım' demektir. Onlara 'Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinden terörist çıkmaz' deyin. Onlara 'Sevr'i yırtıp Lozan'ı yapan İsmet Paşa'nın partisinden terörist çıkmaz' deyin. Onlara 'Kıbrıs'a Türk bayrağını diken Ecevit'in partisinden terörist çıkmaz' deyin” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi ilgili de konuşan Özel, "Darbeden çok çekmiş bir partiden sağı da solu da çok iyi bilen bir partiden 15 Temmuz gecesi bir darbeci çıkmadı. Ama senin AKP dediğin parti karnı yarık gibi açıldı. İçinden 100 bin tane FETÖ'cü çıktı, çıkmaya da devam ediyor bir o kadarda içerde var”  ifadelerini kullandı.

Erkan, “Bartın’a ve partime karşı sorumlu olduğum için buradayım”

CHP Bartın İl Başkanlığına aday olan CHP Belediye Meclisi Üyesi İlknur Erkan ise konuşmasında şunları kaydetti: “Sözlerime partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarına, bu güne kadar partimize hizmet veren tüm CHP’lilere şükranlarımı sunarak başlamak istiyorum. Sayın vekillerim ülkenin mevcut resmini çok güzel ayrıntılı bir şekilde sundular. Dolayısıyla ben o konuları yüzeyden geçeceğim. Bu gün bu kürsüye günlük siyaset için değil Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak için çıktım. Bu sana mı düşer derseniz bu hepimize düştüğü gibi, bana da düşer. Buraya seçilerek gelmiş siz delegeler gibi bende milletime, Bartın’a ve partime karşı sorumlu olduğum için buradayım. Her seçim bir başlangıçtır. Bartın da CHP’nin artık güzel bir başlangıca ihtiyacı vardır” dedi.

 

 

CHP Bartın İl Başkanı: Hatice İlknur Erkan

İl Yönetimi (Asıl):  Sabri Aktaş, Utku Altun, Şermin Atmaca, Umut Avcı, Nizamettin Çetinkaya, Mustafa Demiroğlu, Hüdaverdi Duygun, Tuğra Gök, Beytullah Kapsız, Selahattin Karaalp, Meyrem Nuhoğlu, Fatma Özcan, Çağrı Pekdiker, Safiye Savtekin, İdris Taşdelen, Ahmet Toklu, Metin Uça, Savaş Ulukavak, Tülin Ulus, Fethiye Serpil Yalçın.

 

Disiplin Kurulu (Asıl): Turgut Albayrak, Muzaffer Bayar, Hasan Gökgöz, Mehmet Küçük, Meliha Okutay, Rahmi Sağlam, Süreyya Sarıtaş, Hasan Songur, Ali Yüksel.

 

Üst Kurultay Üyeleri: Hatice İlknur Erkan, Hacı Gölbucaklı, Ömer Bora Işıkal, Harun Semiz. 

Etiketler : Bartın CHP
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri