Ecen Sigorta
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > EĞİTİM > Çevreci öğrenci ve okullar ödüllendirildi
Çevreci öğrenci ve okullar ödüllendirildi

Çevreci öğrenci ve okullar ödüllendirildi

08.06.2018 09:52 12 14 16 18 yazdır
Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, ilimizde düzenlenen Atık Pil Toplama, Bitkisel Atık Yağ Toplama ve Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarımı Yarışmaları’nda dereceye giren öğrenci ve okullara hediyeler verildi.

 

NİLAY MERYEM ÇÖMLEK

5 Haziran dünya Çevre Günü dolayısıyla ilimizde düzenlenen etkinliklerden biri de Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ilimizde geleceğimiz olan çocuklarımıza çevre bilincini aşılaması ve arttırılması, halk sağlığının korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla düzenlenen çevreci yarışmaların ödül töreni oldu. Bu kapsamda düzenlenen “Atık Pil Toplama”, “Bitkisel Atık Yağ Toplama” ve “Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarımı” yarışmalarında dereceye giren öğrenci ve okullar ödüllendirildi. 
Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol, İl Müdürü Ali Özcan ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili İsa Kıral’ın yanı sıra dereceye giren okulların öğretmenleri ve öğrencileri ile Müdürlüğü personeli katıldı. Gürbüzerol, Özcan ve Kıral tarafından verilen ödüller ve alan okul ile öğrenciler şöyle:

 

Atık Pil Yarışması

 

Yarışmada birinciliği Ellibaş Ortaokulu 372,35 kg ile, ikinciliği Sülek İlkokulu 362,85 kg ile üçüncülüğü ise Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 240,95 kg ile elde etti. Yarışmaya katılan 18 okul, toplamda bin 500 kg atık pil toplamayı başarırken birinci olan okula Masa Tenisi masa ve takımı; ikinci olan okula futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, kaleci eldiveni, antrenman yeleği vb. gibi malzemelerden oluyan spor seti; üçüncü olan okula ise 7 adet santranç seti ve santranç eğitim panosu hediye edildi. 

Bitkisel Atık Yağ Yarışması

 

Yarışmada birinciliği Kozcağız Ahmetler İlkokulu 18,45 kg ile ikinciliği TOKİ Ortaokulu 16,30 kg ile üçüncülüğü de Kozcağız Ahmetler Ortaokulu 14 kg ile elde ederken birinci olan okula laptop (dizüstü) bilgisayar, ikinci olan okula çok fonksiyonlu yazıcı, üçüncü olan okula da 500 TL hediye çeki verildi. 

Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarımı Yarışması

 

Yarışmada Amasra Kaleşah Ortaokulu’ndan İrem Reis birinci, Atatürk İlkokulu’ndan Esma Nur Gergin ikinci, Atatürk İlkokulu’ndan Nehir Senem Şen de üçüncü oldu. Yarışmanın birincisi laptop (dizüstü) bilgisayar), ikincisi fotoğraf makinesi, üçüncüsü ise bisiklet ile ödüllendirildi.

Ayrıca yarışmalarda dereceye giren okullara Vali Nusret Dirim tarafından “Çevre Beratı” da verildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri