Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > YAŞAM > Ceviz ve Kızılcık fidanları çiftçilere teslim edildi
Ceviz ve Kızılcık fidanları çiftçilere teslim edildi

Ceviz ve Kızılcık fidanları çiftçilere teslim edildi

12.03.2018 15:23 12 14 16 18 yazdır
Bartın Merkez ve Ulus İlçesine bağlı köylerde 8 üreticiye İl Özel İdaresince yüzde 50 hibeli 570 adet ceviz fidanı ile Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi kapsamında 750 adet Kızılcık fidanı dağıtıldı.


 Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi birlikteliğinde yürütülen yüzde 50 hibe destekli "Ceviz Yetiştiriciliği Projesi" ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında tesis edilecek demonstrasyon bahçeleri için fidan dağıtımı yapıldı.

İlimiz Merkez ve Ulus İlçesine bağlı köylerde 8 üreticiye İl Özel İdaresince yüzde 50 hibeli 570 adet ceviz fidanı ile Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi kapsamında 750 adet Kızılcık fidanı dağıtıldı.

570 adet ceviz fidanı 32 dekar alana dikilmek üzere 8 çiftçiye, 750 adet Kızılcık fidanı da 15 dekarda dikilmek üzere 6 çiftçiye teslim edildi.
Fidanların dağıtımına İl Müdürü Abdulsetter Bayram, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü G. Merve Şen Kul, İl Müdürlüğü Teknik personeli ile İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürü Levent Çam ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü teknik personeli katıldı.

Bayram, konuya ilişkin açıklamasında, “Projelerimize katkı sağlayan başta Sayın Valimiz Nusret Dirim olmak üzere İl Özel İdaresi çalışanlarına ve iştirak eden çiftçilerimize teşekkür ediyor, projenin çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri