Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > SİYASET > Çalışmalar tamamlandığında yaka seli yaşanmayacak

Çalışmalar tamamlandığında yaka seli yaşanmayacak

04.08.2018 10:55 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın İl Başkanı Kalaycı, Devlet Su İşleri 23.Bölge Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kayacık Deresi’nde gerçekleştirilen prefabrik menfez imalatı çalışmalarını yerinde inceledi.
Çalışmalar tamamlandığında yaka seli yaşanmayacak


AK Parti Bartın İl Başkanı Kalaycı, Devlet Su İşleri 23.Bölge Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kayacık Deresi’nde gerçekleştirilen prefabrik menfez imalatı çalışmalarını yerinde inceledi. Kalaycı, çalışmalar tamamlandığında yaka selinin yaşanmayacağını kaydetti.


AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Özkaya ile birlikte Devlet Su İşleri 23.Bölge Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kayacık Deresi’nde gerçekleştirilen prefabrik menfez imalatı çalışmalarını yerinde inceledi. İşçilere kolaylıklar da dileyen Kalaycı, çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler aldı. Bartın şehir merkezinde taşkın tehlikesi bulunan tüm derelerin ıslah edildiğini ifade eden Kalaycı, vatandaşların olası taşkınlardan dolayı mağdur olmasını önlemek için başlatılan çalışmalar tamamlandığında yaka selinin yaşanmayacağını söyledi.


Tüm dereler ıslah ediliyor


Cumhuriyet Mahallesi ve Aladağ Mahallesi ile Çatmaca arasında yapılacak olan yağmur suyu menfez hattının büyük önem taşıdığının altını çizen Kalaycı, inceleme sonrasında yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

“Devlet Su İşleri 23.Bölge Müdürlüğümüz tarafından Bartın Şehir merkezinde taşkın tehlikesi bulunan tüm dereler ıslah ediliyor. Çaydüzü Mahallesi Balamba dereleri, Tuna Mahallesi Hasandere, Cumhuriyet Mahallesi Kayacık deresi, Karaçay Mahallesi Uzünöz dereleri, Esentepe deresi, Kavallar Subalığı deresi, Gecen köyü derelerinde çalışma gerçekleştirdik. Son olarak da Aladağ Mahallesi’nden Cumhuriyet Mahallesine akan Emniyet Müdürlüğü’nün yanından geçen Kayacık deresinde ıslah çalışması gerçekleştirildi. Derenin devamına 12,5 ton ağırlığında 3’e 3 olan menfezler 800 metre boyunca döşendi. 40 metrelik bir kısım kaldı. Kısa sürede çalışmalar tamamlandığında Cumhuriyet Mahallesi ve Aladağ Mahallesi ile Çatmaca arasında yaşanan yaka seli artık yaşanmayacak.


Artık bu sorun artık teşkil etmeyecek


Bölge halkımız burada yıllardır bu sorunla karşı karşıya kalıyordu. Burada su baskını diye bir sorun artık teşkil etmeyecek. Bartın’a güzel bir hizmet yapılıyor. Bartın’ımız hizmetlerin en güzeline layık. İlimiz yeni sistemin nimetlerinden faydalanacaktır. İnşallah daha büyük hizmetleri Bartın’a kazandıracağız. Hükümetimizin Bartın’a gerçekleştirdiği önemli yatırımlar arasında bulunan dere ıslahları ile sel korkusu önleniyor. Yatırımlarımız bundan sonra da tüm hızıyla devam edecek.”


“Türkiye şahlanma dönemine girecek”


Yeni sisteme geçiş sürecinin devam ettiğini ifade eden AK Parti İl Başkanı Kalaycı, Türkiye’nin bundan sonra şahlanma dönemi yaşayacağını bir kez daha vurgulayarak “Bilindiği gibi ülkemiz yeni bir sisteme geçti. Yeni sisteme geçiş sürecindeyiz. Bu geçiş sürecini de kısa zamanda atlatıp, hizmetlerimize devam edeceğiz. Türkiye bundan sonra hem bölgesinde hem de dünyada şahlanma dönemine girecek. Adından sık sık söz ettirecek. Türkiye sıradan bir ülke değil. Dolayısıyla inşallah ülkemizin geleceği parlak. Biz Türk milletine ve liderimize güveniyoruz. Yolumuza umutla ve emin adımlarla devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri