Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > EĞİTİM > “Büyük Veri Büyük Bartın Projesi” sona erdi
“Büyük Veri Büyük Bartın Projesi” sona erdi

“Büyük Veri Büyük Bartın Projesi” sona erdi

12.06.2018 16:42 12 14 16 18 yazdır
BAKKA-Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulu işbirliğinde gerçekleştirilen “Büyük Veri Büyük Bartın” projesi kapsamında veri madenciliği eğitimi alan 10 kişiye veri bilim eğitimi ile veri bilim uzmanlığı sertifikası verildi.


Bartın Üniversitesi Bartın Meslek Yüksekokulu (MYO) ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliğinde gerçekleştirilen “Büyük Veri Büyük Bartın” adlı projesi kapsamında 14 gün-60 saat süren veri madenciliği eğitimleri sona erdi.  Bartın Üniversitesinden 10 personelin katıldığı eğitimlerin sonunda katılımcılara veri bilim eğitimi ile veri bilim uzmanlığı sertifikası Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun tarafından verildi.
Rektör Uzun: “Önemli bilgilere sahip oldular”


Gerçekleştirilen bu eğitimlerin üniversitemizin akademik performans sıralamalarında daha da üst sıralara yükselmesinde önemli olduğunu belirten Rektör Uzun,  “Günümüzde bilgisayar teknolojilerinin gelişimi ile veri biriktirme ihtiyacı artmış ve bu biriken verinin ticari ve bilimsel kullanımı gündeme gelmiştir. Giderek artan bir öneme sahip olan veri bilimi akademik sahada da, iş hayatında da önemli bir yer teşkil ediyor. Bu süreçleri yorumlayan, analiz edebilen şirketler milyarlarca lira tasarruf ediyor ve projeksiyonlar geliştirebiliyor. Katılımcılarımız bu eğitim sayesinde karmaşık veri yığınlarından anlamlı verilerin nasıl üretilebileceği ve bu verilerin nasıl analiz edilebileceği konusunda önemli bilgilere sahip oldular” dedi. 
Bakır, ciddi birikime sahip olduklarını belirtti


Eğitim süresince katılımcıların veriyi anlama, biriktirme, işleme ve analiz etme konusunda ciddi bir birikime sahip olduklarını belirten Bartın Üniversitesi Bartın MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kıvanç Bakır, “Eğitimin gerçekleşmesinde başta üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’a, BAKKA Genel Sekreterliğine, BAKKA Bartın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Bahadır Kalecik’e, Analytic House Genel Müdürü Çağrı Aksu’ya ve emeği geçen yüksekokulumuz akademisyenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Eğitime Bartın Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kıvanç Bakır, Öğr Gör. Dr. Timuçin Bardak, Öğr. Gör. Özkan Avcı, Öğr. Gör. Utku Sobutay, Öğr. Gör. Yahya Akkaya, Öğr. Gör. Çağrı Sürücü, Öğr. Gör. Cihangir Kasapoğlu, Arş. Gör. Eser Sözen, Atakan Süha Karayılmazlar, Gökhan Karaalp katıldı.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri