Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > SPOR > Bulut: “Bartınspor gömleği ağır bir gömlektir”
Bulut: “Bartınspor gömleği ağır bir gömlektir”

Bulut: “Bartınspor gömleği ağır bir gömlektir”

10.05.2018 12:58 12 14 16 18 yazdır
Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Bartınspor Olağanüstü Genel Kurul Kongresi 10 Mayıs Perşembe günü (Bugün) Bartın Belediyesi Cep Sineması'nda yapılacak.

Kongrede tekrar başkan adayı olamayacağını ifade eden Mehmet Bulut, “Bartınspor ucuz ve basit bir geçmişe sahip değildir. Başkan adaylarımızın işi iyi ölçüp biçmesi gerekiyor. Bartınspor gömleği ağır bir gömlektir. Herkesin giyebileceği bir şey değildir” dedi.

Geçtiğimiz hafta,  Bartınspor’un Olağanüstü Genel Kurul Kongresi çoğunluk sağlanamadığı için yapılamamıştı. Bu nedenden dolayı 10 Mayıs Perşembe gününü ertelenen Bartınspor Olağanüstü Genel Kurul Kongresi, bugün saat 18:00’de Bartın Belediyesi Cep Sineması’nda yapılacak. Kongrenin gündemi ise şu şekilde; “1- Açılış ve yoklama. 2- Divan ve teşekkülü. 3- Saygı duruşu ve İstiklal marşı. 4 - Faaliyet raporu, Gelir - gider cetveli ve denetleme kurulu raporların okunması ve ibrası. 5- Yeni yönetim, denetim ve disiplin kurulunun seçimi. 6 - Dilek ve temenniler. 7- Kapanış.”

Bulut, “Bartınspor sahipsiz değil”

Sezon sonunda sosyal medya üzerinden bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifasını dile getiren Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, geçtiğimiz gün yine sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayın bağlantısında tekrar başkan adayı olmayacağını yeniledi. Açıklamalarında önemli konulara değinen Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, “Bartın şehrimizin takımı 1935 yılında kurulmuş bir takımdır. Bartın’ın kimliği olan Bartınspor için önümüzdeki süreçte yapılacak olan kongrenin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Ancak bu yıl hep birlikte vermiş olduğumuz mücadele sonucunda şampiyonluğu bu şehre getiremediğimiz şampiyonluğun üzüntüsünü yaşıyoruz. Yönetim olarak istifa kararından sonra şehrimizde yeni kana ihtiyaç olduğunu düşündük. Ama üzülerek ifade etmek istiyorum. Bartınspor’un şehrin kimliği olduğu idraki iş dünyasında yok. Bartınspor ucuz ve basit bir geçmişe sahip değildir. Şampiyonluk beklentisi var. Başkan adaylarımızın işi iyi ölçüp biçmesi gerekiyor. Bartınspor gömleği ağır bir gömlektir. Herkesin giyebileceği bir şey değildir. Biz yorulduk. Şampiyonluğu kaçırmanın şokunu yaşadık. Ancak Bartınspor sahipsiz değildir. Ben kongrede aday değilim” ifadelerini kullandı.

“Kongrede tek tek açıklayacağız”

Kendisine yönelik yapılan eleştirilere de cevap getiren Bulut, “Biz Bartınspor’un şampiyonluğu için gövdemizi taşın altına koyduk. Almış olduğumuz kararları ve harcamaları yönetimsel anlamda yetkiye dayandırılarak yapıldı. Bu işi dar çerçevede düşünmemek gerekiyor. Şampiyonluğa giden takımın harcama kalemleri ortada. Benim vicdanım rahat. Bu şehre hesap vermeye hazırım. Ben verdim. Veremeyenler cebinde 5 kuruş para olmayanlar Bartınspor’un başkanlığına talip olmasınlar. Biz zamanımızı, mesaimiz ve ekonomimizi verdik. Herhangi bir başkan adayı bizim koyduğumuz ekonominin yüzde 50’sini versin paranın tamamını istemiyorum. 2 yıllık başkanlık dönemimizde 902 milyar harcamamız oldu. Bazı kendini bilmezler başkanın veya yöneticilerin ekonomik rant sağladığını ifade ediyorlar. Ben Başkan olarak 902 milyar verdim. Hırsızlık yapacak olan para verir mi? 402 milyarını almayacağımı ifade ettim. Kongrede tek tek açıklayacağız. Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri