Ecen Sigorta
18 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > SPOR > Bulut: "Elimizi taşın altına koymamız gerekiyor"

Bulut: "Elimizi taşın altına koymamız gerekiyor"

22.12.2017 15:38 12 14 16 18 yazdır
Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, "Biz hiçbir zaman aldığımız işi yarım bırakmadık. Yalnız ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Benim bir canım kaldı. Onu da bu şehir istiyorsa seve seve veririz" dedi.
Bulut:

Ahmet KARADENİZ

 

Bulut: "Elimizi taşın altına koymamız gerekiyor"

 

"Başkanlığı bırakıyor mu?" sorusuna açıklık getiren Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, "Biz hiçbir zaman aldığımız işi yarım bırakmadık. Yalnız ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu konuda duyarlılık istemek bizim en doğal hakkımızdır. Benim bir canım kaldı. Onu da bu şehir istiyorsa seve seve veririz" dedi.

Bartınspor'un ikinci yarıda da şampiyonluğa oynayabilmesi için güçlü bir ekonominin gerekli olduğunu kaydeden Bulut, istese Ticaret Sanayi Odası başta olmak üzere diğer sivil toplum örgütlerinin katkı yapabileceğini vurguladı. Tüm şehirden destek beklediklerinin altını çizen Bulut, "Başkandan ve yönetimden bu işin çözümünü beklemek çok büyük haksızlık olur" dedi.

 

Geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden yapılan bir canlı yayına konuk olan Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bartınspor'da yaşanan gelişmeleri değerlendiren Bulut, devre arası çalışmaları ve transfer çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Aynı zamanda Bulut, Çubukspor maçı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı 'Bir canım kaldı. Benden buraya kadar herkes hakkını helal etsin" şeklindeki paylaşımı ile ilgilide açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarının arkasında olduğunu ifade eden Bulut, "Biz hiçbir zaman aldığımız işi yarım bırakmadık. Bırakmayı da düşünmüyoruz. Yorgunluklarımız olabiliyor. Üzüldüğümüz zamanlar olabiliyor ya da alınganlıklarımız ve sitemlerimiz olabiliyor. Dolayısıyla insanın bazen bu kadar mücadelenin sahada ve şehir de karşılığını bulamayınca bir yılgınlığa kapıldığı olabiliyor. Yalnız ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu konuda duyarlılık istemek bizim en doğal hakkımızdır. Facebook'tan yaptığım açıklamanın arkasındayım. Benim bir canım kaldı. Onu da bu şehir istiyorsa seve seve veririz" dedi.

Bartınspor'un ikinci yarıda da şampiyonluğa oynayabilmesi için güçlü bir ekonominin gerekli olduğunu kaydeden Bulut, istese Ticaret Sanayi Odası başta olmak üzere diğer sivil toplum örgütlerinin katkı yapabileceğini vurgulayarak, tüm şehirden destek beklediklerinin altını çizdi.

 

"Yeni bir enerjiye ihtiyaç var"

Bartınspor'un son yıllara göre en iyi sezonunu geçirdiğini belirten Bulut, "Yorucu bir ilk yarıyı geride bıraktık, iyisiyle kötüsüyle. Biraz yorgun düştük. Dolayısıyla şehrimizin yeni bir enerjiye ihtiyacı vardır. Dikkatli olmamız lazım. Şu an Bartınspor'da gelinen nokta çok güzel. Son 6-7 yılın en başarılı sezonu geçiriyoruz, bu herkes tarafından bilinmektedir.  Bunu iddialı bir söylem olarak görmeyin. Başarı ortada, bunu kimsede inkar edemez. Şampiyonluk hedefimizden kopmuş ya da sapmış değiliz. Biz inanıyoruz, Allah'ın izniyle bu takım bu sene şampiyon olacaktır. Şehir kenetlenmiş durumdadır. Doğruları her platformda anlatacağız.  İlk yarıyı tamamladık. Mali anlamda bu süreci buraya taşıdık. Ama hangi şartlarda taşıdığımızı kamuoyu bilmiyor. Çok zorlandık, morallerimiz puan kayıplarından dolayı bozulmuş olabilir ama sonuç itibariyle halen liderle puan farkımız 2. Yani bir karşılaşmalık maçımız var. Şehir havaya girdi, şehir taraftarıyla bütünleşti, Bundan sonra taraftarımız sevgiyle, sabırla bu olaya sahip çıkması gerekiyor" diye konuştu.

 

"Ekonomin daha güçlü olması gerekiyor"

Devre arasında takımın eksik bölgelerine transfer yapılacağını belirten Bulut, "İkinci yarıda da şampiyonluk yarışının devam etmesi için ekonomimizin daha güçlü olması gerekiyor. Dolayısıyla şampiyonluk, durup dururken gelmeyecektir.  Şampiyonluk; yatırım yapılarak, futbolcu topluluğunu doğru oluşturarak ve devre arasında eksikler tamamlanarak gelecektir"  ifadelerini kullandı.

 

"Transferler yerli olacak"

Taraftarın yabancı oyucu transfer edilmesi yönündeki isteğiyle ilgili olarak Bulut, yabancı transferin mümkün olmayacağını söyledi. Mevzuat gereği yabancı kontenjanın dolu olduğunu 

 "İnsanlar çok şey ister. Yapabilmek imkanlar ölçüsünde olur.  Bizim yabancı kontenjanımız, ilk yarıda aldığımız 2 oyuncu ile doldu. Yani ikinci yarıda yabancı oyuncu transferimiz olmayacaktır, mevzuat gereği?  Ama hocamızın eksik gördüğü yerlerde transferlerimiz olacaktır. Tabi bu transferler  imkanlar doğrultusunda  yapılacak. Takımızda ayrılacak olan arkadaşlarımız olacak. Ve onlardan da elde edeceğimiz geliri, bizim katacağımız bütçeyle 3-4 tane transferimiz olacak" dedi.

 

"Bugün sahip çıkmayacaksan, ne zaman çıkacaksın?"

Bartınspor'a destek çağrısını bir kez daha yenileyen Bulut, şunları söyledi:

"Evet şehir yıllardır bir özveri gösteriyor. Zaman zamanda kırıldığımız zamanlarda oluyor. Yönetime girmiş arkadaşlardan her şey onlardan bekleniyor, bu doğru değil. Bu şehir bunu sorgulaması gerekiyor. Biz şampiyonluğu ne kadar istiyoruz? Bunu istiyorsak, artık bu şehir bunu göstermesi gerekiyor.  Bugün sahip çıkmayacaksan, ne zaman çıkacaksın? Bugüne kadar başarısızlık vardı, sahip çıkılmadı. Şimdide başarı var! O zaman gelin kenetlenelim, ekonomimizden biraz daha özveri gösterelim. Bu şehrin takımına desteğimizi verelim ve bu işi Allah'ın izniyle bitirelim.

 

"İstese Ticaret Sanayi Odası!"

Bunları üzülerek söylüyorum. Çok zorlandığımız bu zamanda, bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Bartınspor'un masrafını karşılayacak birisi yok mu? Var. İstese Ticaret Sanayi Odası karşılayabilir! İsterse Baro! İsterse Eczacı Odası ve nice toplum örgütleri? Biz her şeyimizi ortaya koyduk. Geçtiğimiz günlerde 'bir canımız kaldı' şeklinde kamuoyuna açıklamamız oldu. Lütfen,  ekmek yediğiniz bu şehrin takımına el atın. Bu şehrin takımı Bartınspor, bu sene güzel bir fırsat yakaladı. Bartınspor'u iyi yerlere taşıyacak olan bu fırsatı iyi değerlendirelim. Gelin hep beraber bu mutluluğu yaşayalım. Ekonomik anlamda, turizm anlamında, profesyonel takım olduktan sonra 15-20 bin taraftarın şehre gelip gitmesini sağlayacak o statüyü hayata geçirelim. Bu, en küçük esnaftan, en büyüğüne kadar herkese ekonomik olarak katkı sağlayacaktır. Bu şehrin en büyük reklamı Bartınspor'dur."

 

"Biz her kuruşun bekçisiyiz"

Giden futbolculara yönelik yapılan eleştirilere ve kamuoyunda yapılan diğer eleştirilere cevap veren Bulut, "Herkes şunu bilsin ki, bu kulübe kuruş kuruş para topluyoruz. Yöneticilerimizin ceplerinden bu kulübe katkı vererek, hedefe ulaşmak için çabalıyoruz. Bilerek konuşma var, bir de çamur at izi kalsın var.  Bu doğru değil. Her şey şeffaf ve net. Kulübümüzde kapılar sonuna kadar açık. Kim neyi merak ediyorsa, kulübümüze gelsin ve neyi merak ediyorlarsa öğrensin. Bir yanlış varsa, kamuoyu önünde açıklasın.

Bu futbolcu kardeşlerimizi takımıza katkı sağlayacak diye transfer ettik. Her birine 60 bin lira para verdik. Her şeyin sözleşmeleri var, ödeme yapılan belgeler var. Herkes şunu bilsin ki, futbolcumuza banka haricinde hiç bir şekilde ödeme yapmadık.  Hepsi resmidir. Her ödemimizin girişi ve çıkışı kayıt altındadır.

Futbolcu kardeşlerimiz katkı vermeye çalıştılar ama biz yeteri kadar bu katkıyı göremediğimiz için bu arkadaşlarımızla yollarımızı ayırmaya karar verdik. Bu futbolcu kardeşlerimiz futbol hayatlarına devam edeceklerdir. Kulüp bulacaklar. Bizde kulüp olarak bizde kendilerine bir bedel belirledik, bunu getirecekler. Bu iş bedava yapılmıyor. Bu iş hak hukuk işidir.

Bartınspor'un her kuruşunu koruduğumuzu  kamuoyu çok iyi biliyor. Ancak bunlar 'laf olsun, torba dolsun' diyerek yapılan ve kulübü yıpratacak söylemlerdir. Bunları ciddiye almamak gerekir. Kamuoyunun bu tür söylemlere itibar etmemesini istiyorum.   Biz her kuruşun bekçisiyiz" şeklinde konuştu.

 

"Yarı yolda bırakmayız, bırakmayacağız"

'Mehmet Bulut bırakıyor mu?' sorusuna ise Bulut, cevabında şu ifadelere yer verdi: "Bizim mücadelemiz Bartınspor'un bir yere çıkması içindir. İşimizi, ekonomimizi, zamanımızı bunun için ayırdık. Zaman zaman bende sizler gibi üzülüyorum. Çünkü başarı istiyoruz. Futbolda bunlar yaşanıyor. İstediğin sonucu her zaman alamıyorsunuz. Ancak Bartın kamuoyu şunu net bir şekilde bilsin; Mehmet Bulut kişiliksiz, onursuz, düşüncesiz, aldığı işi yarı yolda bırakan bir kişi değildir. Ancak, duyarsızlıkları gördükçe kırılıyorum. İmkanı olanların, bu takıma sahip çıkmadığını gördükçe üzülüyorum. Yönetimimizle beraber bu işi o kadar sahiplenmişiz ki, heyecanımızdan yerimizde duramıyoruz. Kamuoyu rahat olsun. Bizim arkamızda şehir olduğu sürece, taraftarımız bize inancını kaybetmediği sürece, nefesimiz ve bedenimizde bu can olduğu sürece, bu işi asla yarı yolda bırakmayız, bırakmayacağız. Gecemizi gündüzümüzü bu işe kattık. Bu iş yarıda kalmasın. Ama bu iş bir ekonomi işidir.            

 

"Başkandan ve yönetimden bu işin çözümünü beklemek çok büyük haksızlık olur"

Kamuoyu ve taraftarımız rahat olsun. Biz hiçbir zaman aldığımız işi yarım bırakmadık. Bırakmayı da düşünmüyoruz. Yorgunluklarımız olabiliyor. Üzüldüğümüz zamanlar olabiliyor ya da alınganlıklarımız ve sitemlerimiz olabiliyor. Dolayısıyla insanın bazen bu kadar mücadelenin sahada ve şehir de karşılığını bulamayınca bir yılgınlığa kapıldığı olabiliyor. Sadece başkandan ve yönetimden bu işin çözümünü beklemek çok büyük haksızlık olur. Bu, yönetimin veya başkanın tek başına taşıyabileceği bir şey değil. Bartın şehri aciz bir şehir değildir. Değerli büyüklerimizin ve sevgili işadamlarımızın Bartınspor'a karşı duyarlı olmasını istiyoruz. Bu şehir güzel bir hava ve güzel bir takım yakaladı. Sadece ekonomik zorluklardan dolayı bu şehir şampiyonluğu kaybederse çok büyük yazık olur.  Lütfen biraz daha duyarlı ve özverili olalım. Bunu üstesinden hep birlikte gelelim. Bu yakınmak ya da ağlamak değil. Sadece biraz daha duyarlılık. Mesele bundan ibaret.

 

"Facebook'tan yaptığım açıklamanın arkasındayım"

Bartın'ın gerçek sahipleri bu işe artık el atma zamanı gelmiştir. Fazla söze gerek yok. Bu şehrin takımı için elimizi taşın altına koymamız gerekir. Gün birlik günü, gün Bartınspor'un günü. Allah bizi yolumuzdan alı koymasın. Biz yönetim olarak işimizin başındayız. Pazartesi günü değerli basın mensuplarıyla bir toplantı gerçekleştirip daha ayrıntılı açıklamalarımız olacak. Taraftarımız rahat olsun. Sabırlı olsun. Bu işin sonunu inşallah şehrimize yakışır bir şekilde süsleyeceğimize benim inancım tamdır. Yalnız ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu konuda duyarlılık istemek bizim en doğal hakkımızdır. Facebook'tan yaptığım açıklamanın arkasındayım. Benim bir canım kaldı. Onu da bu şehir istiyorsa seve seve veririz." 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri