Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > EĞİTİM > Bܒlü öğrencilerin TÜBİTAK başarısı
Bܒlü öğrencilerin TÜBİTAK başarısı

Bܒlü öğrencilerin TÜBİTAK başarısı

21.06.2018 09:22 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı projeler TÜBİTAK tarafından “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında destek almaya hak kazandı.


Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı projeler TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. Fen Fakültesi Biyoteknoloji Bölümü öğrencilerinden Beyza Atik’in yürütücüsü olduğu ve danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Recep Taş’ın üstlendiği “Ebegümeci (Malva Sylvestris) Kullanılarak Diş Macunu Hazırlanması ve Antibakteriyel Etkilerinin Belirlenmesi” adlı proje, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğrencilerinden Nuri Bulut ile Yusuf Şenses’in yürütücüsü olduğu ve danışmanlığını Prof. Dr. Cevdet Uğuz ile Dr. Öğr. Üyesi Fahriye Zemheri’nin üstlendiği  “Drosophila Melanogaster’de Nonilfenol ve C Vitaminin Telomer Bölgeleri Üzerindeki Etkisi” adlı proje ile Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğrencilerinden Hilal Nur Özcan, Selda Biçer ile Şöhret Kübra Yüksel’in yürütücüsü olduğu ve danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Erdem’in üstlendiği “Kapsantin Sekonder Metabolitinin Antioksidan ve Anti-Kanser Etkilerinin Belirlenmesi” adlı proje, TÜBİTAK tarafından “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında desteklenen projeler arasına girmeye hak kazandı.

 

Uzun: “Gelecek için umut vericidir”

 

Hazırlanan projelerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, bu tür destek programlarının önemine vurgu yaptı. Rektör Uzun, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz ve yarının bilim insanları olarak gördüğümüz bugünün gençlerinin proje kültürüyle yetişmeleri çok önemli. Üniversitemizde bu kültürün oluştuğunu görmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Öğretim üyelerimizin özverisi ve öğrencilerimizin azmi ile eminim ki ilerleyen tarihlerde daha çok başarıya imza atacağız. Bu tür destek programları ile öğrencilerimize kendilerini kanıtlama imkânı sunan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sayın Hasan Mandal’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri