Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > S. Tolga AKINER > Bu bir sitemdir!
S. Tolga AKINER

Bu bir sitemdir!

05.04.2017 10:03 12 14 16 18 yazdır
Yazar : S. Tolga AKINER


 

Bugün bu köşeden sizlerle belki de pek de alışık olmadığımız/olmadığınız bir yazı paylaşmak, Bartın'ı ve Bartınlıları yakından ilgilendirdiğini değerlendirdiğim bir haberi neden ve nasıl sayfalarımızda sizlerle buluşturamadığımızı aktarmak istedim.

Konu, Bartın Ticaret Odası'nda 4 Nisan Salı günü sabah düzenlenen ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ile Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ın yanı sıra kentimizin önemli ekonomik aktörleri arasında yer alan Bartın TSO Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen kahvaltılı program.

Aslında fazla söze gerek yok. O yüzden direkt konuya girmeyi uygun gördüm. Takdir siz değerli okurların ve ilgililerin?

Biz basın mensuplarının görevi ve amacı hiçbir zaman bağcıyı dövmek değildir. Üzüm yemek, yerken de paylaşmaktır. Bunun için de Bartın için ve Bartınlılar için haber yaparken, ilimizin tüm yöneticileri, siyasileri, sivil toplum kuruluşları, esnafı, tüccarı ve halkına her daim aynı mesafede olmayı ve tarafsızlık ilkesi çerçevesinde, sorumlu gazetecilik ilkelerini gözeterek haktan ve haklıdan yana olmaya gayret ediyoruz.  Bunun doğal bir sonucu olarak da etkileşimde olduğumuz herkesten ve her kesimden aynı hassasiyeti bekliyoruz. Çünkü bizler, onlardan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda hem onların hem de ilimizde yaşayan herkesin haber alma özgürlüğünü yaptığımız haberlerle korumaya çalışıyoruz.

Ancak bunu yaparken kimi zaman, tıpkı dünkü toplantıda olduğu gibi, görünmeyen ambargolara tabi tutulabiliyoruz.

Bunu neden mi dile getirdik? Çünkü dünkü toplantıya, edindiğimiz bilgiye göre, sadece 74 Haber Gazetesi'nden ve Bartın Tv'den, yani aynı kurumdan gazeteci arkadaşlarımız davet edilmişti. Ne bizim yayın organlarımızdan ne de başka bir gazeteden hiçbir muhabir toplantıya çağırılmamıştı.

Bu arada lütfen yanlış anlaşılmasın, buradaki sitemimiz doğrudan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'nadır. Çünkü ev sahibi konumunda olan kendileridir.

Yine edindiğimiz bilgiye göre; sözkonusu toplantıda Milletvekili Tunç tarafından 16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa değişikliklerine ilişkin referanduma yönelik bilgi paylaşımının yanı sıra Bartın Irmağı'nın Islah Projesi gibi hepimizi yakından ilgilendiren bir yatırım başta olmak üzere ilimizi ilgilendiren önemli yatırım projeleri de gündeme gelmiş. Milletvekili, Belediye Başkanı ve sanayiciler ile tüccarların biraraya geldiği böylesine bir ortamda doğrusu her gazeteci bulunmak ve belki aklındaki sorulara yanıt aramak, anlatılanlar hakkında bilgi sahibi olup, okurlarını bu konularda bilgilendirmek isterdi diye düşünüyorum.

Dedim ya isterdik ama olmadı.

Uzatmadan anlatmak istedim ama gazeteci refleksi ile tabir yerindeyse 'yine çenem düştü'. Gazetem ve davet edilmeyen diğer gazeteci arkadaşlarım adına kaleme aldığım bu satırlarda kusur ettiysem affola...

Ama yazımın başında da vurguladığım gibi bizim buradaki amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek.
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.