Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > EĞİTİM > Boyut Özel Eğitim Kursu'ndan büyük avantaj!
Boyut Özel Eğitim Kursu'ndan büyük avantaj!

Boyut Özel Eğitim Kursu'ndan büyük avantaj!

22.12.2017 08:23 12 14 16 18 yazdır
Boyut Özel Eğitim Kursu'nda değişen sınav sistemine yönelik öğretim programlarıyla yeni açılan sınıflarda indirimli fiyatlarla Matematik dersleri başladı.
EREN SARIKAYA

Boyut Özel Eğitim Kursu'nda değişen sınav sistemine yönelik öğretim programlarıyla yeni açılan sınıflarda indirimli fiyatlarla Matematik dersleri başladı. Boyut Özel Öğretim Kursu olarak her biri alanında deneyimli matematik kadrosuyla sunulan çağdaş, samimi eğitim ortamıyla, öğrencilerin 'ne değil, nasıl öğrendiğini' baz alan eğitim programlarıyla gelişen ve değişen günümüz koşularında çağa ayak uydurabilen sistemsel yapısıyla öğrencilere sadece sınav için değil başarılı bir gelecek için matematik öğretiyor.

Boyut Özel Eğitim Kursu eğitmenleri sizler için yeni sistemi değerlendirirken yapılan değişikliklere ilişkin olarak şu tespitlerde bulundular:

"YÖK, 2017-2018 eğitim-öğretim yılından başlamak üzere üniversite giriş sınavında değişiklik yapılacağını duyurmuştur. Açıklanan bu yeni sisteme göre sınavın adı YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) olarak değiştirilmiş ve uygulamada da bazı değişikliklere gidilmiştir.

Yeni sınav sisteminde en çok dikkat çeken detay ise matematiğin büyük önem taşıyor olması. Yeni sınav sistemiyle değişen detaylara genel olarak bakıldığında? Adayların girecekleri ilk sınava YÖK tarafından TYT (Temel Yeterlilik Testi) adı verilmiştir. Adaylar bu oturumda Matematik testinden 40 Temel Matematik sorusu çözecektir. TYT'de muhakeme, akıl yürütme, mantıklı düşünme odaklı sayısal becerilerin ölçülmesi ile temel matematiksel ilişkilerden yararlanmanın ölçülmesi amaçlanmıştır. Tüm adaylar bu sınava girmek zorundadır. Yeni sınav sisteminde yapılacak olan ikinci oturumda Matematik testinden adaylar 40 soru cevaplayacaktır. Sayısal puan türünde tercih yapmak isteyen adaylar ile Eşit Ağırlık puan türünde tercih yapmak isteyen adaylar Matematik testlerini cevaplamak zorundadır. Sınav sisteminde yapılan bu değişiklikler sınavın, Matematiği merkeze alan ve öğrencilerin matematiksel düşünce gücünü ölçen bir sınav olmasını sağlamış ve öğrencilerin üniversiteye yerleşmelerinde Matematiği ciddi anlamda belirleyici bir etken yapmıştır. ÖSYM'nin son yıllarda yaptığı sınavlarda sorduğu Matematik soruları dikkatle incelendiğinde soruların ezberden uzak, bilginin kullanabilirliğini ölçen, yorum gerektiren ve de matematiksel düşünme ile matematiksel ilişkilerden yararlanabilme gücüne dikkat eden sorulardan oluştuğu görülmüştür.

 

Sabır gerektiriyor

Bildiğiniz gibi Matematik dersi, sözel bir ders olmayıp, işlem gücü ve yetisi gerektiren bir ders olduğu için, ayrıca sözel dersler gibi ezbere dayalı olarak kavranamayacağı için, öte yandan kelimelerin değil de, sayıların işletim sistemini kullandığı için, belirgin bir mantık silsilesine ve işlem sırasına sahip olduğu için, zamanı kullanma konusunda en öğütücü ve zaman alıcı bir ders olduğu için, sözel dersler gibikendi başınıza çalışılarak öğrenilemeyecek bir ders olduğu için, öğrenmesi uzun zaman alabilen, sabır gerektiren bir ders olduğu için, öğrencilerimizin artık 9. sınıftan itibaren Matematiğe düzenli olarak eğilmeleri gerektirmektedir.

 Başarılı bir gelecek için matematik öğretiyorlar

 

Biz boyut özel öğretim kursu olarak her biri alanında deneyimli matematik kadrosuyla sunulan çağdaş, samimi eğitim ortamıyla, öğrencilerin ne değil, nasıl öğrendiğini baz alan eğitim programlarıyla gelişen ve değişen günümüz koşularında çağa ayak uydurabilen sistemsel yapısıyla öğrencilerimize sadece sınav için değil başarılı bir gelecek için matematik öğretiyoruz."


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri