Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > EĞİTİM > BİGG başvuruları başladı
BİGG başvuruları başladı

BİGG başvuruları başladı

02.08.2018 12:11 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi, 1512 - TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimcilik Programı (BiGG) 2018 Yılı 2. Dönem çağrılarının başladığını duyurdu.


1512 - TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimcilik Programı (BiGG) 2018 Yılı 2. Dönem çağrıları başladı. TÜBİTAK’ın girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam  yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amacıyla sunmuş olduğu 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 2018 yılı 2. dönem çağrısı açıldı. Bu bağlamda Bartın Üniversitesi de internet sitesinden 1512 - TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimcilik Programı (BiGG) 2018 Yılı 2. Dönem çağrıları ile ilgili duyuru yayınladı.

 Konuyla ilgili şu bilgilere yer verildi, “TÜBİTAK Marmara Teknokent, girişimcilerin yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesini amaçlayan 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında Uygulayıcı Kuruluş olarak girişimcilik projelerini kabul etmektedir. Programın ilk aşaması kapsamında girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin iş planına dönüştürülmesi sürecinde girişimcilerin eğitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile desteklenmesi, iş fikirlerinin doğrulanması ve 1. aşama sonunda girişimcinin TÜBİTAK’a sunacağı iş planı önerilerini uygun bulma gibi işlevlerin yerine getirilmesinden ise BİGG Uygulayıcı Kuruluşu olarak TÜBİTAK Marmara Teknokent sorumludur. BİGGBEST projesi kapsamında TÜBİTAK Marmara Teknokent olarak sağladığımız desteklerle girişimcilik fikirlerinin ulusal ve uluslararası platformlarda sürdürülebilir başarıyı yakalamaları hedeflenmektedir. BİGGBEST projesine katılmaya hak kazanan ve 1. Aşama eğitimlerini alan her girişimcimiz, 2. Aşamaya kalsın ya da kalmasın, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikasına sahip olacaktır. 1. Aşama eğitimlerini alan her girişimcimiz elde edeceği sertifika ile KOSGEB’e sunacağı projesi kapsamında 50 BİN TL’si hibe 100 BİN TL’si faizsiz kredi olmak üzere toplam 150 BİN TL almaya hak kazanabilecektir.”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri