Ecen Sigorta
18 Ağustos 2018 Cumartesi
Anasayfa > TURİZM > Batman Seni Çağırıyor!
Batman Seni Çağırıyor!

Batman Seni Çağırıyor!

03.10.2017 17:05 12 14 16 18 yazdır
'Batman Sizi Çağırıyor' projesi kapsamında 25 ile çıkarma yapan Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Millet Bahçesi'nde fotoğraf sergisi açtı.

Nilay Meryem ÇÖMLEK

Batman İl Kültür Müdürlüğünce Bartın Belediyesi Millet Bahçesi'nde açılan Batman'ın tarihi ve turistik mekanlarının tanıtıldığı sergiye vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü, "Batman Sizi Çağırıyor" projesi kapsamında 25 ile sergiyle Batman'ın misafirperverliği anlatılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın GENÇDES projesi kapsamında 25 ilde sergi açılıyor. Bitlis, Van, Balıkesir ve İzmir'in illerinde açılan sergilerin ardından Bartın'da da Millet Bahçesi'nde fotoğraf sergisi düzenlendi.  Yoğun ilgi gören fotoğraflar arasında bir Bartın Üniversitesi öğrencisinin de "Mereto Dağı" ile ilgili çektiği fotoğraflar da yer aldı.
Turizm elçisi olacaklar


Sergi sorumlusu Mehmet Emin Baş, sergi ile ilgili bilgiler verirken "Batman Seni Çağırıyor" Projesi kapsamında illerin merkezi noktalarına turizme dair sergiler açtıklarını belirterek "Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Bilsem Turizm olarak 25 üniversiteden 25 öğrenciyi Batman'a davet ettik. 3 gün boyunca bu arkadaşlarımız Batman'da ağırlandılar. Gezerken ki çektikleri fotoğraflardan 'Batman Sizi Çağırıyor' adlı fotoğraf sergisi oluşturduk. Buradaki amacımız Batman'a farklı bölgelerden farklı arkadaşları çağırıp onların fahri turizm elçisi olmalarını sağlamak. Batman'ın tarihi ve doğal güzelliklerini göstermek ve onların illerinde anlatmalarını sağlamak. Bu sergi ile de 25 ilde fotoğraflarımızı sergiliyoruz. Bitlis, Van, Mersin, Balıkesir ve İzmir'de sergiler açtık. Bugün Bartın'dayız. Gaziantep, Konya, Samsun, Amasya ve Erzurum gibi illere de gidilecek. Toplamda 25 ile gidilecek." dedi.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri