Ecen Sigorta
18 Ağustos 2018 Cumartesi
Anasayfa > TURİZM > Batı Karadeniz'i keşfet
Batı Karadeniz'i keşfet

Batı Karadeniz'i keşfet

14.08.2017 10:31 12 14 16 18 yazdır
Batı Karedeniz Bölgesi'ni tanıtmak amacıyla bölgemize gelen sosyal medya fenomenlerinin bölgemizde gezilen noktalarla ilgili görüşleri ve dünya örnekleriyle kıyaslamaları konusunda geri bildirimlerle alındı.

Nilay Meryem ÇÖMLEK

Batı Karadeniz Bölgesi'nin doğal güzelliklerini ve turizm değerlerini ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmak amacıyla bölgemize gelen sosyal medya fenomenlerinin bölgemizde gezilen noktalarla ilgili görüşleri ve dünya örnekleriyle kıyaslamaları konusunda geri bildirimlerle alındı. Bu bildirimler ilgili kurum ve kuruluşlarla süreç içerisinde paylaşılacak.
Sosyal medyanın her geçen gün önem kazandığı, turizmde karar alma mekanizmasında etkin rol oynadığı günümüzde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı da sosyal medya üzerinden Batı Karadeniz Bölgesinin doğal güzelliklerinin ve turizm değerlerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına katkıda bulunmak için Ajansın faaliyet gösterdiği Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden oluşan Batı Karadeniz Bölgesinin tanıtımını yapmak amacıyla yedi kişiden oluşan bir sosyal medya fenomeni grubunu 9-15 Temmuz tarihlerinde bölgeye getirmişti.
Tanıtım etkinliğinde bulunan heyet içerisinde 4 Türk ve 3 yabancı fenomenin yer alması sağlanarak bölgenin sadece Türkiye'de değil tüm dünyada tanıtımı hedeflendi. Heyetin etkinlik süresince bölgemizde Zonguldak, Karabük ve Bartın'da ikişer gün vakit geçirmeleri sağlanmıştı.

Katılımcılara bölgenin tarihi, turistik ve kültürel alanları ile doğal güzelliklere sahip yerleri gezdirilerek fotoğraf ve video çekmeleri, bunları sosyal medya üzerinden paylaşmaları sağlandı. Etkinlik boyunca Instagram üzerinden toplam 43 fotoğraf ve video gönderimi ile 288 hikaye paylaşımı gerçekleştirildi.
Paylaşımları 6,8 milyona ulaşan takipçi görebildi


Etkinlik boyunca yapılan paylaşımlardan fotoğraflar kısa sürede toplam 379 bin beğeni almış ve videolar ise 115 bin görüntülenmeye ulaştı. Yaklaşık yarım milyon insanın paylaşımları doğrudan beğendiği ve etkileşime geçtiği bu etkinlik kapsamında yer alan 7 Instagram fenomeninin toplamda 6,8 milyona ulaşan takipçisi eş zamanlı olarak tüm paylaşımları görebildi. Ulusal ve yerelde farklı Instagram hesaplarından TV kanalları, köşe yazarları ve diğer kullanıcılar da bu etkinlikten haberdar olarak kendi sosyal medya hesaplarından yapılan gönderimleri tekrar paylaşarak tanıtımın daha geniş kitlelere ulaşmasına çok önemli katkıda bulundu.

Fenomenlerin bölgemizde gezilen noktalarla ilgili görüşleri ve dünya örnekleriyle kıyaslamaları da geri bildirimlerle alınmış olup ilgili kurum ve kuruluşlarla süreç içerisinde paylaşılacak. Turizmde tanıtıma modern ve farklı bir bakış açısı getiren bu etkinliğin popüler kültürde kendine yer edinerek, bölgeye sağlayacağı katma değerin alışılmış yöntemlere göre daha yüksek olacağı düşünülüyor.

Etkinliğe katılan sosyal medya fenomenlerini siz de şu hesaplardan takip edebilirsiniz:

@izkiz  @iamtravelr  @bihterelis  @sassychris1  @saaggo  @ilhan1077  @aysesivil

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri