Ecen Sigorta
18 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > MAGAZİN > “Basın Hayatı” dergisine haber olduk!

“Basın Hayatı” dergisine haber olduk!

23.04.2018 10:59 12 14 16 18 yazdır
Basın İlan Kurumu’nun iki ayda bir yayınladığı “Basın Hayatı” dergisi, 25 Mart’ta yayın hayatında 20 yılı geride bırakan gazetemiz Bartın Halk’a 3 sayfa ayırdı.
“Basın Hayatı” dergisine haber olduk!

 

Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Ali Nuhoğlu’nun gazetemize yönelttiği sorular ve yanıtlarının yer aldığı ropörtaj “Ulusal Gazete Tadında Bir Yayıncılık” başlığıyla dergide yer aldı. 




Gazetemizin Genel Müdürü Mustafa Ahmet Oktay, gazetemiz ve yayın grubumuz ile ilgili bilgiler verdiği ropörtajda, ekip arkadaşlarımızı tanıtırken, yapmaya çalıştığımız habercilik ile hedeflediklerimizi anlattı. Gazeteciliğin hele ki yerel gazeteciliğin ne denli zor bir iş olduğunu ifade etmeye çalışan Oktay, gazeteciliğin yaşadığı ekonomik sıkıntıları da bir bir sıraladı. Teknolojideki gelişmeler ile gazeteciliğin çok hızlı bir şekilde internet ve sosyal medyaya kaydığına dikkat çeken Oktay, bu karşı konulamaz değişime ayak uyduramayan yayın organlarının zaman içerisinde varlığını ve etkinliğini kaybedeceğine dikkat çekerken, “Geleceğin dijital gazetecilikte olduğu hepimizin malumu… Ancak bunun sağlanması için gerekli şartların günümüz Türkiye’sinde özellikle de yerel gazetelerin büyük bir bölümünde olmadığı da…” dedi.




Gazetemizin Genel Müdürü olmasının yanında 2013 yılından bu yana haftalık olarak yayın yapan Bartın Times Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni de olan Mustafa Ahmet Oktay, ropörtajın son bölümünde, “Gazeteciliği kendisine meslek edinmenin de ötesinde bir yaşam biçimi olarak benimsemiş bireyler olarak bizler gazeteciliğin bugün bulunduğu noktadan çok daha iyi yerlere taşınması gerektiğini düşünüyoruz. Her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen ülkemiz için daha iyi şartlarda çok daha güzel haberleri okurlarımızla buluşturmak en büyük hedefimiz” diye ekledi.



Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri